Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Monolith Films: „Niezniszczalni 2” – największa demolka wszechczasów z zabójczą obsadą!

Facebook Twitter

Po pierwszej części filmu publiczność oszalała. Widzowie zachwycili się dystansem aktorów, poczuciem humoru i „staromodnym” podejściem do kina akcji, które nie korzysta z efektów komputerowych. Druga część zapowiada się jeszcze lepiej! I to nie tylko dlatego, że do ekipy dołączył Chuck Norris. "Niezniszczalni 2" na ekranach kin już od 24 sierpnia.

Zobacz zapowiedź tego, co będzie się działo na dużym ekranie!

Na ekranie największe gwiazdy kina akcji: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren

Czas na dawkę ciekawostek z planu:

  • Do ekipy niezniszczalnych facetów dołączyła „Niezniszczalna” kobieta – Yu Nan.
  • W drugiej części mega hitu widzowie zobaczą także legendarnego mistrza sztuk walki, Chucka Norrisa. Jego bohater, Booker, to bezpośrednie nawiązanie do filmu „Porządni faceci ubierają się na czarno” Teda Posta z 1978 roku, w którym Norris wcielał się w postać Johna T. Bookera.
  • Stallone opowiada o współpracy z Norrisem: „Nazywamy go Samotnym Wilkiem – przybywa, kiedy go potrzebujesz i natychmiast potem znika”, po chwili dodaje „Zanim jeszcze wysiadł ze swojego samolotu w Sofii, stolicy Bułgarii (tu odbywało się część zdjęć), powstał kolejny żart z jego udziałem – Chuck Norris nie odwiedza Bułgarii, to Bułgaria odwiedza Chucka Norrisa”.
  • Stallone, twórca scenariusza, deklaruje, że wymyślając ekipę oldskulowych najemników, inspirował się klasycznym kinem akcji w typie „Parszywej dwunastki” Roberta Aldricha, „Dzikiej bandy” Sama Peckinpaha czy „Psów wojny” Johna Irvina.
  • Jak wyznaje Stallone, w trakcie kręcenia filmu nie raz myślał sobie: „Boże, tam stoi Terminator, a tam John McClane. Kręcimy wspólnie film!”
  • Randy Couture wcielający się w postać Tolla Roada niedawno wywalczył po raz piąty, w wieku 44 lat, tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji UFC, a biografia Couture’a, „Becoming the Natural”, znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.
  • Filmy z udziałem Arnolda Schwarzeneggera zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów, choć na wiele lat zawiesił karierę aktorską – teraz powraca w wielkim stylu!
  • Do grona Niezniszczalnych 2 dołączył Liam Hemsworth – gwiazda „Igrzysk Śmierci” (wkrótce zobaczymy go w filmie akcji 3D w reżyserii Chucka Russella – „Arabian Nights” u boku Anthony’ego Hopkinsa).
  • Montażem filmu zajął się sam Todd E. Miller, na którego koncie są takie przeboje jak „Armageddon” czy „Transformers”.

Mr. Church znów zwołuje najbardziej zabójczą ekipę najemników na świecie. Zadanie jest proste jak dziecinna igraszka: znaleźć, wytropić, zabić! Niestety wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, a niezniszczalni po raz pierwszy zaczynają czuć się przyparci do muru. Szczególnie, gdy jeden z nich ginie wciągnięty w pułapkę. „Zemsta” – tego słowa żadnemu z nich nie trzeba powtarzać dwa razy. Uzbrojeni po zęby, wściekli jak nigdy, gotowi na największą zadymę, wyruszają wykończyć wszystkich złych kolesi jacy znaleźli się w scenariuszu. I tylko ktoś, kto nie wie nic o kinie akcji może zapytać: „no i co?”. Odpowiedź jest oczywista: „Hasta la vista, Baby!”. Jeszcze jakieś wątpliwości? Chuck Norris rozwieje je z półobrotu.

Zdjęcia do filmu kręcono w malowniczych sceneriach

  • „Niezniszczalnych 2” kręcono pod koniec 2011 roku w Bułgarii, zdjęcia zakończono natomiast na początku 2012 roku w Hong Kongu i Nowym Orleanie. Położona w Europie południowo-wschodniej, granicząca z Rumunią, Serbią, Republiką Macedonii, Grecją, Turcją oraz Morzem Czarnym, Bułgaria zaoferowała Westowi, Stallone’owi i reszcie ekipy szeroki wachlarz fantastycznych lokacji – od zadziwiających swoim pięknem i tajemniczością podziemnych jaskiń po spektakularne, mocno zalesione pasma górskie. Ekipa produkcyjna rozbiła obóz niedaleko bułgarskich wiosek, dzięki czemu gwiazdy kina kręciły swoje sceny w malowniczych bałkańskich miejscach nietkniętych zębem czasu. „Używamy tych lokacji jako dodatkowych bohaterów”, mówi Stallone. „Bułgarskie jaskinie są słynne na cały świat. Nie można takich cudów skopiować w warunkach studyjnych. Niektóre z nich są tak ogromne, że można przez nie przelecieć samolotem… i tak też zrobiliśmy. Abstrahując jednak od wielkości, te jaskinie są po prostu fenomenalne, zapierają dech w piersiach. Simon to wykorzystał i nakręcił sceny z ich udziałem tak, że będą mocno oddziaływać na wyobraźnię”.
  • Po kilku tygodniach planowania i budowania, na bułgarskiej rzece Osam powstał prawdziwy most. Skonstruowany na potrzeby filmowe, istnieje po dzień dzisiejszy jako swego rodzaju dar filmowców dla lokalnych mieszkańców, turystów i całych Bałkan. „Bałkańskie wioski przypominają mi zawsze mój rodzinny kraj, Szwecję, w latach 60., kiedy dorastałem. Jest w Bułgarii coś urzekającego i zrobiliśmy wszystko, by z tego skorzystać na potrzeby filmu”. Za kolejną lokację posłużyło lotnisko w Płowdiw, drugie co do wielkości w Bułgarii, znajdujące się niedaleko resortów narciarskich Bansko i Pamporovo. Ekipa kręciła również w halach położonego blisko Sofii Nu Boyana Film Studios. W czasie krótkiej przerwy od zdjęć, Arnold Schwarzenegger, były gubernator Kalifornii, spotkał się z bułgarskim premierem, wręczając mu miecz Conana Barbarzyńcy. Remake słynnego filmu z Arnie’em, w którym w rolę Conana wcielił się Jason Momoa, był również kręcony w Bułgarii.
  • Ważnym elementem układanki było właśnie Nu Boyana Film Studios. Pomysł na stworzenie narodowego studia filmowego w Bułgarii powstał tuż po II wojnie światowej, Pomimo trudnych dla kraju czasów, budowa rozpoczęła się na początku lat 50., a Boyana Film Studios zostało oficjalnie otwarte we wrześniu 1962 roku. Ówczesne socjalistyczne władze szczodrze łożyły na rozwój kina, dzięki czemu ilość produkcji powstających w studiu ciągle wzrastała. Studio stało się w krótkim czasie największym producentem filmowym w regionie Bałkan. We wczesnych latach 80. powstawało tam nawet do 50 pełnometrażowych filmów fabularnych rocznie. Połowa z nich była przeznaczona do dystrybucji kinowej, a reszta trafiała do bułgarskiej telewizji. W 1989 roku przez cały Blok Wschodni przesunęła się seria radykalnych przemian polityczno-społecznych, związanych z powrotem demokracji. W Bułgarii oznaczało to zakończenie rządowego finansowania branży filmowej i wprowadzenie zasady prywatnych, niezależnych producentów. W efekcie tych przemian produkcja filmowa w Boyana Studios gwałtowanie zmalała, a studio pogrążyło się w kryzysie. Niedługo później rząd postanowił sprywatyzować cały kompleks.
  • W 2006 roku nowymi właścicielami studia stali się Nu Image/Milennium Film. Postawiono im jeden warunek: kompleks miał zostać zmodernizowany i pozostać funkcjonującym studiem, które miało wspierać inwestycje filmowe i telewizyjne w regionie. Nadano mu nową nazwę – Nu Boyana Film. Pod wodzą producenta/scenografa Davida Varoda studio zaczęło przybierać obecny kształt. Znalazło się w nim miejsce na ogromne repliki „Nowojorskiej ulicy” oraz rzymskiego Koloseum, a także na rozbudowany departament kostiumowy, dział zajmujący się wytwarzaniem filmowej broni, placówka dla artystów od efektów wizualnych oraz bardzo dobrze wyposażone laboratorium Kodaka. Posiadając 13 hal produkcyjnych, nowoczesne technologicznie zaplecze oraz spektakularną lokalizację, studio zaczęło nareszcie przyciągać ponownie zagraniczne produkcje.
  • Po zakończeniu zdjęć do „Niezniszczalnych 2”, Stallone podsumowuje cały projekt: „Możliwe, że w ten sposób wskrzesimy pewien sposób myślenia o kinie. A może to koniec jakiejś epoki. Jedno jest pewne – nigdy więcej taki film nie zostanie powtórzony. Wszyscy, którzy zgodzili się na występ w Niezniszczalnych 2, mają za sobą niezwykle bogate kariery i zebranie ich w jednym miejscu to cud. Publiczność czeka niezwykłe doświadczenie, bo dla nas był to niezwykły kilkuletni projekt. Wszyscy doceńmy to, co pojawi się na ekranie”.

Poznaj aktorów!

  • SYLVESTER STALLONE (Barney Ross/scenarzysta)

Aktor, reżyser i scenarzysta światowej sławy. Od czasów występu w „Rockym” Johna G. Avildsena z 1976 roku, do którego napisał również scenariusz, Stallone stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kina. W 1982 roku stworzył kolejną filmową ikonę – Johna Rambo. „Rambo: Pierwsza krew” Teda Kotcheffa został otoczony prawdziwym kultem. Obie produkcje stały się serią, a Stallone podejmował się reżyserii kilku części, między innymi „Rocky’ego Balboa” z 2006 roku (szósta część) oraz „Johna Rambo” z 2008 roku (czwarta część). Obok takich filmów jak „Tango i Cash” Andrzeja Konczakowskiego (1989 r.), „Człowieka demolki” Marco Brambilli (1993 r.), „Tunelu” Roba Cohena (1996 r.) oraz „Cop Land” Jamesa Mangolda (1997 r.), jednym z największych hitów w karierze Stallone’a okazali się „Niezniszczalni” z 2010 roku. Już niedługo zobaczymy aktora również w „Bullet to the Head” Waltera Hilla oraz „The Tomb” Mikaela Håfströma.

  • JASON STATHAM (Lee Christmas)

Odkryty przez Guya Ritchie w „Porachunkach” (1998 r.) oraz „Przekręcie” (2000 r.), Jason Statham okazał się jedną z największych gwiazd kina akcji zeszłej dekady, w godnym stylu przejmując pałeczkę po Stallone’ie, Schwarzeneggerze i innych ikonach wcześniejszych lat. Międzynarodowe uznanie przyniósł mu sukces trylogii „Transporter” oraz takie filmy jak „Włoska robota” F. Gary’ego Graya z 2003 roku, „Komórka” Davida R. Ellisa z 2004 roku, „Wyścig śmierci” Paula W.S. Andersona z 2008 roku oraz dylogia „Adrenaliny” Marka Neveldine’a i Briana Taylora. Niedawno można go było zobaczyć u boku Clive’a Owena i Roberta De Niro w „Elicie zabójców” Gary’ego McKendry’ego.

  • JET LI (Yin Yang)

Urodzony w Pekinie, Jet Li zaczynał jako mistrz sztuk walki, trenując Wushu i utrzymując mistrzowski tytuł w latach 1974-1979. Karierę filmową rozpoczął już w wieku 17 lat występem w kultowym „Klasztorze Shaolin” Chang Hsin Yena i Xinyan Zhanga. Kolejne filmy utwierdzały jego pozycję na rynku chińskim oraz azjatyckim. Świat usłyszał o nim jednak dopiero w 1998 roku po przeprowadzce do Hollywood i występie u boku Mela Gibsona i Danny’ego Glovera w „Zabójczej broni 4” w reżyserii Richarda Donnera. Od tego czasu wystąpił w wielu hitach, z których można wymienić „Hero” Zhanga Yimou (2002 r.), „Nieustraszonego” Ronniego Yu (2004 r.), „Władców wojny” Petera Chana (2007 r.) czy też „Mumii: Grobowcu Cesarza Smoka” Roba Cohena (2008 r.)

  • DOLPH LUNDGREN (Gunner Jensen)

Wychowany w rodzinie ze szwedzkiej klasy średniej, z początku pragnął zostać inżynierem. Studiował między innymi na Royal Institute of Technology w Sztokholmie oraz Washington State University, po czym otrzymał prestiżowe stypendium Fulbrighta na legendarnym Massachusetts Institute of Technology. Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1985 roku wraz z występem w „Zabójczym widoku” Johna Glena, jednym z obrazów o przygodach Jamesa Bonda. Jednak dopiero o rok późniejszy występ w „Rockym 4” Sylvestra Stallone’a przyniósł mu prawdziwą sławę. Kolejne lata i dziesiątki filmów, między innymi „Uniwersalny żołnierz” Rolanda Emmericha z Jean-Claudem Van Dammem, utrwaliły pozycję Dolpha jako wielkiej gwiazdy kina akcji oraz sztuk walki (w 1997 roku otrzymał czarny pas karate trzeciego stopnia). Zajmuje się również grą w teatrze oraz reżyserią pełnometrażowych filmów fabularnych.

  • TERRY CREWS (Hale Caesar)

Były zawodnik amerykańskiego futbolu, Terry Crews zamienił brutalność na boisku na komediowe wyczyny przed kamerą, zdobywając uznanie w licznych programach telewizyjnych („The Family Crews”, „Are We There Yet?”) oraz filmach kinowych („Starsky i Hutch”, „Idiokracja”, „Agenci bardzo specjalni”). Zadebiutował w fantastyczno-naukowym thrillerze „6-ty dzień” (2000 r.) Rogera Spottiswoode’a u boku Arnolda Schwarzeneggera, jego kariera nie ogranicza się jedynie do komedii – Terry’ego można było zobaczyć również w „Inland Empire” Davida Lyncha (2006 r.), „Ciężkich czasach” (2005 r.) Davida Ayera oraz „Królach ulicy” (2008 r.) tego samego reżysera. Pojawił się także w „W nurcie życia” George’a Gallo (2009 r.).

  • RANDY COUTURE (Toll Road)

Mistrz wagi ciężkiej federacji UFC, Randy niedawno wywalczył po raz piąty, w wieku 44 lat, tytuł mistrza świata. W kinie zadebiutował niedawno, ale ma już na koncie występy w „Mistrzu” Davida Mameta (2008 r.) oraz „Królu Skorpionie 3: Odkupieniu” Roela Reiné (2012 r.) Niedługo zobaczymy go u boku Karla Urbana w „Relentless” Demiana Lichtensteina oraz filmie telewizyjnym produkowanym przez Spike TV. Jego autobiografia, „Becoming the Natural”, znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.

  • BRUCE WILLIS (Church)

Wszechstronny aktor filmowy i telewizyjny, który w trakcie ponad trzech dekad kariery udowadniał wielokrotnie, że jest prawdziwą ikoną kina. Grał między innymi w „Pulp Fiction” Quentina Tarantino (1994 r.), „Naiwniaku” Roberta Bentona (1994 r.), „12 małpach” Terry’ego Gilliama (1995 r.), „Armageddonie” Michaela Baya (1998 r.), „Stanie oblężenia” Edwarda Zwicka (1998 r.), „Piątym elemencie” Luca Bensona (1997 r.), „Sin City – mieście grzechu” Roberta Rodrigueza (2005 r.), „Niezniszczalnych” Sylvestra Stallone’a (2010 r.) czy „Szóstym zmyśle” M. Night Shyamalana (1999 r.). Rozpoznawalność przyniosła mu rola zwariowanego detektywa w telewizyjnym serialu komediowym „Na wariackich papierach”, natomiast prawdziwa sława przyszła w 1989 roku wraz z rolą policjanta Johna McClane’a w „Szklanej pułapce” Johna McTiernana. W późniejszych latach powstały kolejne trzy części serii, utwierdzając jedynie pozycję Willisa jako gwiazdora kina akcji. Bruce podkładał również głos w filmach animowanych, nie ucieka także od wyzwań teatralnych, a muzyczne talenty spożytkował między innymi grając ze swoim zespołem, The Blues Band, dla żołnierzy stacjonujących w Iraku.

  • ARNOLD SCHWARZENEGGER (Trench)

Znany na całym świecie aktor austriackiego pochodzenia, kulturysta, gwiazdor i polityk, który był Masterem Uniwersum, Terminatorem oraz gubernatorem stanu Kalifornia. Do Ameryki przybył w 1968, w wieku 21 lat, a jego debiutem filmowym był „Herkules w Nowym Jorku” Arthura Allana Seidelmana z 1969 roku. Zdobył Złoty Glob za występ w „Niedosycie” Boba Rafelsona z 1976 roku, ale sławę przyniosła mu dopiero rola Conana Barbarzyńcy w filmie Johna Miliusa z 1982 roku o tym samym tytule. Dwa lata później grał już u Jamesa Camerona w „Terminatorze”, a kolejne lata przyniosły występy w tak kultowych filmach jak „Komando” Marka L. Lestera (1985 r.), „Predator” Johna McTiernana (1987 r.), „Pamięci absolutnej” Paula Verhoevena (1990 r.) czy „Prawdziwych kłamstwach” Jamesa Camerona (1994 r.). Jego filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów, choć na wiele lat zawiesił karierę aktorską. Pierwszym zwiastunem chęci powrotu był epizod w „Niezniszczalnych” Sylvestra Stallone’a (2010 r.), obecnie Arnold pracuje nad „The Last Stand” Jee-woon Kima oraz „The Tomb” Mikaela Håfströma, gdzie po raz kolejny zagra wraz z Sylvestrem Stallone’em.

  • LIAM HEMSWORTH (Billy the Kid)

Australijski aktor młodego pokolenia, który wypłynął na szerokie wody dopiero niedawno, występując w jednym z wielkich hitów 2010 roku, „Ostatniej piosence” Julie Anne Robinson z Miley Cyrus. W tym roku pojawił się w „Igrzyskach śmierci” Gary’ego Rossa, a już niedługo na ekrany wejdzie „AWOL” Danny’ego Mooneya, w którym występuje obok kolejnej młodzieżowej gwiazdy, Teresy Palmer. Na dodatek Hemsworth zagra w „Arabian Nights”, filmie akcji 3D w reżyserii Chucka Russella, gdzie wystąpi u boku Anthony’ego Hopkinsa.

  • CHUCK NORRIS (Booker)

Gwiazdor kina i telewizji, a także prawdziwy mistrz sztuk walki, który od lat nie schodzi z ust widzów na całym świecie. Autor kilku książek, w tym autobiograficznego „Against All Odds”, artysta niezwykle liberalny – kiedy w Internecie królowały dowcipy na jego temat, Norris nie tylko nie próbował zatrzymać tej humorystycznej fali, ale wręcz ją podsycał. Jego najsłynniejszą rolą jest postać Walkera w kultowym serialu „Strażnik Teksasu” – przez prawie 9 lat powstały aż 203 odcinki. Aktor już jednak wcześniej cieszył się statusem gwiazdy dzięki rolom w takich hitach kinowych jak „Oddział Delta” Menahema Golana (1986 r.), „Zaginiony w akcji” Josepha Zito (1984 r.), „Samotny wilk McQuade” Steve’a Cartera (1983 r.) czy „Kumple” Aarona Morrisa (1992 r.)

  • JEAN CLAUDE VAN DAMME (Vilain)

Belgijska gwiazda kina, a także uznany reżyser, scenarzysta i producent oraz mistrz karate i kickboxingu, który zyskał międzynarodową sławę na przełomie lat 80. i 90. Już w „Krwawym sporcie” Newta Arnolda (1988 r.) pokazał, na co go stać, później przyszły natomiast takie hity jak „Lwie serce” Sheldona Letticha (1990 r.) , „Podwójne uderzenie” tego samego reżysera (1991 r.), „Uniwersalny żołnierz” Rolanda Emmericha (1992 r.), „Strażnik czasu” Petera Hyamsa (1994 r.) „Maksimum ryzyka” Ringo Lama (1996 r.) i wiele innych. W 2008 roku powstał autobiograficzny „JVCD” Mabrouka El Mechriego, za który zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Nieustannie występuje w coraz to nowych filmach, nie pozwalając publiczności zapomnieć o swoich niezwykłych umiejętnościach. W „Niezniszczalnych 2” wciela się w postać głównego złoczyńcy, Jeana Vilaina. W 2013 roku na ekranach pojawi się pierwsza stricte komedia z jego udziałem, „Welcom to the Jungle” Roba Meltzera.

  • SCOTT ADKINS (Hector)

Szanowany brytyjski aktor filmowy i teatralny, który jest również uznanym ekspertem od sztuk walki, w szczególności Taekwondo oraz Kick-boxingu. Karierę kinową rozpoczynał w Azji, a dokładniej w Hong Kongu, filmem „Extreme Challenge” Stephena Tung Waia (2001 r.). Miał później okazję grać między innymi u Jackiego Chana, Sammo Hunga oraz Cory’ego Yeuna. Sławę w Europie zyskał dzięki występom w serialach „Holby City”, „Dangerfield” oraz „Hollyoaks”. W kinie mogliśmy go dotychczas zobaczyć w takich filmach jak „Ultimatum Bourne’a” Paula Greengrassa (2007 r.), „X-Men Geneza: Wolverine” Gavina Hooda (2009 r.) czy „Champion 2” Isaaca Florentine’a. Już niedługo zagra u boku Jean-Claude’a Van Damme’a w „Universial Soldier – A New Dimension” Johna Hyamsa oraz zatytułowanej tajemniczo produkcji „El Gringo” Eduardo Rodrigueza.

  • YU NAN (Maggie)

W kinie zadebiutowała w „Lunar Eclipse” , za który otrzymałą nagrodę dla najlepszej aktorki na Deauville Asian Film Festival. „Jing zhe” Quanan Wanga (2004 r.) oraz „Małżeństwo Tui” tego samego reżysera (2006 r.) utrwaliły jej reputację na rynku azjatyckim. Potwierdziła ją występami w „W miłości cała nadzieja” Wanga Xiaoshuai, który zdobył Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie, a także w chińskim westernie „No Man’s Land”. Ma na swoim koncie także występ w hollywoodzkim hicie „Speed Racer” rodzeństwa Wachowskich.

Twórcy:

  • SIMON WEST (Reżyseria)

Brytyjski filmowiec, który zaczynał karierę w BBC na stanowisku montażysty, po czym zajął się reżyserowaniem reklam telewizyjnych. Nakręcił między innymi „Con Air – lot skazańców” z Nicolasem Cage’em, „Córkę generała” z Johnem Travoltą, „Larę Croft: Tomb Raider” z Angeliną Jolie, „Mechanika” z Jasonem Stathamem oraz „Kiedy dzwoni nieznajomy” z Camilą Belle. West pracował jako producent wykonawczy przy „Helikopterze w ogniu”, a także reżyserował odcinki seriali „Człowiek – cel”, „Close to Home” oraz „Keen Eddie”. Niedługo będzie znowu pracował z Nicolasem Cage’em przy thrillerze „Stolen”, ma również zamiar nakręcić biografię Salvadora Dalego.

  • AVI LERNER (Produkcja)

Współzałożyciel i wice-prezes Nu Image Inc., Millennium Films i wszystkich powiązanych z nimi firm, Avi Lerner to jeden z najbardziej uznanych i odnoszących sukcesy niezależnych filmowców naszych czasów. Urodzony w Izraelu producent produkuje obecnie pięć do ośmiu filmów rocznie, zawsze z wielkimi gwiazdami w obsadzie. Pracował między innymi przy „Johnie Rambo” Sylvestra Stallone’a, „16 przecznicach” Richarda Donnera, „Mechaniku” Simona Westa oraz „Niezniszczalnych” Sylvestra Stallone’a.

  • KEVIN KING TEMPLETON (Produkcja)

Przez ponad dwie dekady związany z Rogue Marble Productions, firmą Sylvestra Stallone’a, pracował z gwiazdami międzynarodowego formatu jak Robert De Niro, Arnold Schwarzenegger, Harvey Keitel, Mickey Rourke, Michael Caine czy Anthony Quinn. Ma na swoim koncie produkcję „Copland” Jamesa Mangolda, „Rocky’ego Balboa” Sylvestra Stallone’a czy nadchodzącego „Bullet to the Head” Waltera Hilla. Przy okazji pracy nad „Niezniszczalnymi” wyprodukował także znakomity dokument „Inferno: The Making of Expendables”.

  • SHELLY JOHNSON, ASC (Zdjęcia)

Pracował jako autor zdjęć przy ponad sześćdziesięciu pełnometrażowych filmach fabularnych, włączając w to „Captain America: Pierwsze starcie”, „Jurassic Park 3”, „Wilkołaka” oraz „Hidalgo – ocean ognia”, wszystkie w reżyserii Joe Johnstona. Trzykrotnie był nominowany do nagrody ASC Outstanding Achievement Award for Cinematography, zajmuje się również profesjonalnie malarstwem.

  • TODD E. MILLER (Montaż)

Przez ponad dziesięć lat zajmuje się montażem największych hollywoodzkich hitów. Zaczynał „Armageddonem” Michaela Baya, z którym pracował również przy „Transformers”. Z Simonem Westem stworzyli „Córkę generała” i „Mechanika”. Miller montował także takie filmy jak „Egzorcystę: Początek” Renny’ego Harlina, „Xxx 2: Następny poziom” Lee Tamahoriego czy komedię romantyczną „Pod słońcem Toskanii” Audrey Wells. Zajmował się także montowaniem reklam telewizyjnych.

  • PAUL CROSS (Scenografia)

Uznany scenograf branży filmowej, który pracował między innymi przy „Babylon A.D.” Matthieu Kasovitza, „Niani i wielkim bum” Sutanny White oraz „Dzienniku Bridget Jones” Sharon Maguire. Zaczynał karierę jako rysownik przy „Gwiezdnych wojnach: Części I – Mrocznym widmie” George’a Lucasa. Ma na koncie nominację do nagrody Emmy za mini-serial „Hornblower: Duty”.

  • LIZZ WOLF (Kostiumy)

Specjalizująca się w historii kostiumów, mająca świetne oko do szczegółów, Lizz Wolf pracowała przy ponad trzydziestu filmach różnych gatunków. Na swoim koncie ma takie filmy jak „Dreamgirls” Billa Condona, „Traffic” Stevena Soderbergha, „Armageddon” Michaela Baya, „Czarną Dalię” Briana De Palmy, „Aleksander” Olivera Stone’a, „Zawód: Szpieg” Tony’ego Scotta czy „Piratów z Karaibów: Klątwę Czarnej Perły” Gore Verbinsky’ego. Z Sylvestrem Stallone’em spotkała się po raz pierwszy na planie jego filmu „John Rambo”, by później objąć posadę kostiumografa przy obu częściach „Niezniszczalnych”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024