StartKultura

Monolith Films: „Uprowadzona 2” – poprzednio porwali mu córkę, teraz przyszli po niego!

Na wolności pozostaje jednak ich córka Kim, która pomoże ojcu wydostać się z niewoli. Teraz Bryan będzie musiał znów użyć wszystkich swych morderczych umiejętności, by ocalić żonę. Czasu pozostało niewiele. Dla porywaczy nie będzie litości.

W październiku w kinach pojawi się druga część przygód byłego agenta CIA, Bryana Millsa.

Reżyseria: Olivier Megaton (“Transporter 3”, “Colombiana”)

Premiera: 05.11.2012

Obsada:

 • Liam Neeson („Uprowadzona”, „Tożsamość”, „Dla Niej wszystko”, „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”, „Batman: Początek”)
 • Maggie Grace („Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1”, „Wybuchowa para”)
 • Famke Janssen („Uprowadzona”, „X-Men”)

Zobacz oficjalny polski zwiastun

 • Gatunek: akcja/sensacja
 • Produkcja: Francja 2012
 • Czas trwania: 92 min.

Kontynuacja jednego z najlepszych filmów akcji w historii kina, dzięki któremu Liam Neeson stał się gwiazdą!

Twórcy:

 • reżyseria – Oliver Megaton
 • scenariusz – Luc Besson, Robert Mark Kamen
 • produkcja – Luc Besson
 • zdjęcia – Romain Lacourbas
 • muzyka – Nathaniel Mechalhy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
 • Liam Neeson wciela się ponownie w postać Bryana Millsa, emerytowanego agenta CIA, który w „Uprowadzonej” rozpętał prawdziwe piekło porywaczom jego córki. Kiedy w drugiej części Bryan sam stanie się celem tajemniczego mężczyzny pałającego żądzą zemsty, będzie znów musiał wykorzystać swoje „specyficzne umiejętności”, aby uchronić swą rodzinę przed zgubą.
 • „Uprowadzona” w reżyserii Pierre’a Morela z 2008 roku okazała się wielkim sukcesem, przynosząc 224 miliony dolarów zysku. Widzowie, w szczególności wszyscy rodzice, kibicowali Bryanowi ratującemu córkę z rąk oprawców, sprawiając, że kontynuacja stała się kwestią czasu. Scenariusz do „Uprowadzonej 2” napisali ponownie Luc Besson oraz Robert Mark Kamen, na stołku reżysera zasiadł Oliver Megaton („Transporter 3”, „Colombiana”), a w rolach głównych występują Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen oraz Rade Šerbedžija.
 • „Nie wiem, kim jesteś, nie wiem, czego chcesz. Jeśli żądasz okupu, nie mam żadnych pieniędzy. Posiadam jednak specyficzne umiejętności; umiejętności nabyte w trakcie bardzo długiej kariery. Umiejętności, które sprawiają, że staję się prawdziwym koszmarem dla ludzi takich jak ty. Jeśli puścisz moją córkę wolno, zapomnimy o całej sprawie. Nie będę cię szukał, nie będę ścigał. Jeśli tego nie zrobisz, zacznę cię szukać, znajdę i zabiję”.
 • Groźba rzucona przez Bryana porywaczom jego córki oraz późniejsze spełnienie zawartej w nich upiornej obietnicy zachwyciły widzów na całym świecie, sprawiając, iż „Uprowadzona” stała się jednym z najbardziej kasowych thrillerów ostatnich lat. „Wszyscy potrafimy odnieść się emocjonalnie do tego, co przeżywa Bryan”, opowiada Liam Neeson. „Jeśli ktoś groziłby twojemu dziecku, zrobiłbyś wszystko, żeby uchronić je przed cierpieniem, i jeśli to możliwe – wymierzyć samemu sprawiedliwość”. Famke Janssen, filmowa Lenore, dodaje: „Zawartą na ekranie moralną niejednoznacznością Uprowadzona trafiła w czuły punkt wielu widzów – co bylibyście gotowi zrobić dla swojej rodziny? Ile poświęcić?”
 • Rola Bryana Millsa była dla Neesona kompletnym novum. Przed występem w „Uprowadzonej” był cenionym aktorem dramatycznym, kojarzonym raczej z „Listą Schindlera” niż kinem akcji. Francuski thriller, pełen pościgów, strzelanin i walki wręcz, nie był dla niego jednak tylko kolejnym aktorskim zadaniem, lecz również spełnieniem dziecięcych marzeń.. „Film trafił w stu procentach do tkwiącego we mnie młodzieniaszka”, wyznaje ze śmiechem Neeson. „A przy okazji mogłem przez trzy miesiące kręcić w Paryżu oraz trenować sztuki walki. Uwielbiam fizyczne wyzwania. Spełniłem się w Uprowadzonej”. Powrót do postaci Bryana oznaczał dla aktora także zmierzenie się z doświadczeniami z planów filmów akcji, w których zaczął grać po „Uprowadzonej”. „Na planie Drużyny A miałem okazję rozmawiać z ciągle aktywnym zawodowo wojskowym ekspertem ds. broni”, wspomina Neeson. „To był ogromny facet, który znikał nam nagle z planu na kilka dni i pojawiał się ni stąd, ni zowąd z raną brzucha; wszyscy wiedzieliśmy, że wracał z jakichś tajnych misji w Iraku czy Afganistanie”.
 • Nigdy niewymieniony z imienia lub nazwiska konsultant opowiadał Neesonowi o prawdziwych agentach terenowych – dokładnie takich, z którymi Bryan miałby styczność w trakcie swojego pobytu w CIA – całkowicie zmieniając podejście aktora do roli. „Zapomnijcie o Jamesie Bondzie, ci faceci istnieją naprawdę”, mówi aktor. „Rozmawiając z nim, zdawałem sobie sprawę, że to, co ja staram się oddawać na ekranie, to dla niego codzienność”. Neeson przyznaje szczerze, że uwielbia fizyczny aspekt tej roli. „To były wspaniałe doświadczenia, tym bardziej, że mieliśmy fantastycznych kaskaderów”, opowiada z entuzjazmem. „Mój dubler, Mark Vanselow, z którym przyjaźnię się zawodowo od kilkunastu lat, to profesjonalista w każdym calu. Sam wykonuje wszystkie najtrudniejsze sceny kaskaderskie!”

FABUŁA

 • Akcja „Uprowadzonej 2” rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach z części pierwszej. Relacje Bryana z jego córką Kim umocniły się, główny bohater ma również nadzieję to, że uda się odbudować relacje z byłą żoną, Lenore. „Zanim jeszcze na horyzoncie pojawi się nowe zagrożenie, Bryan ma inny cel: zbliżyć się do Kim oraz Lenore”, wyjaśnia Oliver Megaton, który przejął obowiązki reżysera. W tamtym filmie Kim była śmiertelnie przerażoną ofiarą, biernym świadkiem wydarzeń. Od samego początku „Uprowadzonej 2” doskonale jednak widać, że przez te dwa lata całkowicie się zmieniła; dzięki szkoleniu ojca jest o wiele lepiej przygotowana do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. A taka właśnie czeka ją w Istambule, który z miejsca rodzinnego spotkania staje się terenem walki o przeżycie. „Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Kim zostaje zmuszona do sprawdzenia, na co ją tak naprawdę stać”, opowiada wcielająca się w tę postać Maggie Grace. „W części pierwszej była naiwną dziewczynką, która nie miała pojęcia o prawdziwym świecie”, dodaje Megaton, „ale ze względu na mocne przeżycia, których doświadczyła, postanowiła stworzyć samą siebie od nowa. Dojrzała do tego, że nie chce już być pasywną ofiarą”.
 • Przemianie uległa także Lenore. Po ogłoszeniu separacji ze swoim drugim mężem, kobieta rozważa powrót do Bryana. „Ich relacje niespodziewanie bardzo się umocniły, ponieważ Lenore przechodzi przez niezwykle trudny okres w życiu”, wyjaśnia Neeson. „Bryan jest monolitem, który pozwala jej pewnie stanąć na własnych nogach. To idealny moment na rozwój związku”. Lenore, tak jak jej córka, dojrzała. „W Uprowadzonej nie była postacią, którą dało się lubić”, podkreśla reżyser. „Zawsze elegancko ubrana, perfekcyjna w każdym calu, lecz jednocześnie chłodna emocjonalnie. W kontynuacji staraliśmy się ją bardziej uczłowieczyć”. Janssen potwierdza te słowa. „Nie potrafię zliczyć, ile razy ktoś do mnie podchodził, mówiąc: Ależ byłaś suką w Uprowadzonej!”, wyznaje aktorka. „Tym razem ona również znajdzie się w niebezpieczeństwie, a widzowie poczują do niej dużą sympatię”.
 • Z Neesonaem, Janssen oraz Grace w obsadzie pozostało już tylko pytanie o nowy czarny charakter, Murada. Wciela się w niego uznany aktor dramatyczny Rade Serbedzija, który otrzymał rolę po wysłaniu reżyserowi nagranego przez siebie materiału próbnego. „Obejrzałem to, co mi przysłał i nagle odnalazłem się w świecie, w którym żyje Murad”, opowiada Oliver Megaton. „Rade wniósł wiele do tego filmu, ponieważ sam jest ojcem, a ta rola jest zupełnie inna od ról typowych kinowych złoczyńców”, wyjaśnia reżyser. „Murad wyrusza w pogoń za Bryanem z nad wyraz ludzkiego powodu – pragnie wymierzyć sprawiedliwość za śmierć swego syna, który zginął w części pierwszej z ręki głównego bohatera”. W przeciwieństwie do większości filmowych czarnych charakterów, Murada nie obchodzą władza i pieniądze, nie jest też wyszkolonym zabójcą…. „Nie jest zawodowym przestępcą”, wyjaśnia Serbedzija. „Nie jest nawet wojownikiem. Postawił przed sobą zadanie, by zmusić Bryana do zapłaty za swoje czyny”.
 • Pojedynki, nie tylko słowne, Bryana z Muradem zapadną wszystkim w pamięci, choć Neeson najlepiej wspomina finałową potyczkę z bałkańskim czarnym charakterem. „Na tym etapie swojego życia Bryan jest naprawdę zmęczony przemocą”, opowiada irlandzki aktor. „Pod względem fizycznym stał się istną maszyną do zabijania, człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, ażeby wykończyć swoich przeciwników. I coraz bardziej zaczyna się obawiać, iż w pewnym momencie ta maszyna zastąpi w nim człowieka. Nie chce być częścią tej spirali zabijania: ze względu na swoją córkę, byłą żonę oraz – co najważniejsze – swoją duszę”.

LOKALIZACJA

 • Decyzja o wejściu na plan kontynuacji nie była łatwa ani dla obsady, ani ekipy. „Uprowadzona” była projektem w jakiś sposób wyjątkowym, dlatego wszyscy musieli wymyślić nowe sposoby na opowiedzenie kolejnej historii z Bryanem Millsem w roli głównej. „Kiedy przeczytałem scenariusz, od razu zauważyłem w nim mnóstwo możliwości do rozwinięcia fabuły w różnych kierunkach”, wspomina reżyser Megaton. „Nie chodzi jedynie o postać Bryana Millsa. To opowieść o rodzinie w tarapatach oraz ojcu, który nie poprzestanie na niczym, by ją ochronić”. Maggie Grace również nie szczędzi scenarzystom słów pochwały: „Scenariusz podchodzi do postaci w cudownie świeży sposób. Zachowane zostały wszystkie elementy, dzięki którym Uprowadzona była tak dobrym filmem, a najważniejsze z nich rozwinięto w ciekawych kierunkach”.
 • Większość akcji „Uprowadzonej 2” została osadzona w Istambule, mieście ciągle zbyt rzadko wykorzystywanym w kinie. Megaton spędził sporą część okresu przygotowawczego na wyszukiwaniu odpowiednich lokacji do poszczególnych scen oraz chodzeniu godzinami po tej niezwykłej metropolii. Kiedy zaczęły się zdjęcia, znał ulice i zakamarki Istambułu lepiej niż lokalna ekipa filmowa. Neeson wspomina, że okresu zdjęciowego w Istambule nie da się porównać do niczego, co dotychczas przeżył w swoim życiu. „Istambuł to miejsce, w którym wschód spotyka się z zachodem – cudowne miasto pełne niezwykłych ludzi”, zauważa aktor, który w trakcie swojej kariery kręcił dosłownie na całym świecie.
 • Gdziekolwiek ekipa filmowa się wybrała, trafiała na imponujące zabytki bądź ważne historycznie miejsca. Najważniejszymi z perspektywy produkcji lokacjami były: plac przed Meczetem Sulejmana, jednym z największych budynków w całym Istambule; Wielki Bazar, piętnastowieczne, kluczowe dla historii miasta miejsce zajmujące obszar kilku przecznic, odwiedzane każdego dnia przez ponad ćwierć miliona osób; oraz tradycyjny hamam, turecka łaźnia, w której osadzony został wybuchowy finał „Uprowadzonej 2”. Autor zdjęć Romain Lacourbas wykorzystał do maksimum żywe kolory Istambułu, podkreślając w ten sposób magię miasta. „Wystarczyło nieznacznie przesunąć światło i cały widok ulegał diametralnej zmianie”, wspomina Neeson. „Mamy w filmie ujęcia obejmujące całe miasto, jakby zachęcając do zagłębienia się w jego duszę”. A Maggie Grace dodaje: „Za każdym zakrętem czuć wielką historię, jestem pewna, że widzowie będą urzeczeni Istambułem”.

AKCJA

 • Tak jak było to w widowiskowej części pierwszej, „Uprowadzona 2” pełna jest ciekawie pomyślanych, znakomicie zrealizowanych scen akcji, które zapewnią widzom niezwykłe wrażenia. W tym celu Megaton obsadził w jednej z kluczowych ról filmowych koordynatora scen walk, Alaina Figlarza. „Dobrze było mieć na planie prawdziwego zawodowca wcielającego się w jedną z postaci”, podkreśla reżyser. „A granie obok faceta, który odpowiada za koordynację wszystkich filmowych sekwencji walki, bardzo pomogło Liamowi w pracy”. Figlarz jest odpowiedzialny m.in. za pionierskie sceny walki wręcz w „Tożsamości Bourne’a”. W „Uprowadzonej 2” zaprojektował porażające wizualnie sceny, w kilku wypadkach będące ekstremalnymi wersjami tych z opowieści o Bourne’ie. „Alain jest niezwykle kreatywny, a także diabelnie precyzyjny w tym, co robi”, mówi Megaton. „Jego pomysły są zawsze wiarygodne, oparte na rzeczywistości. Był w Siłach Specjalnych, zna te wszystkie ciosy i ruchy z autopsji”.
 • Jedną z najbardziej efektownych i pamiętnych scen nie opartych na walce wręcz jest pościg samochodowy ulicami Istambułu, w którym bierze udział nie będąca profesjonalnym kierowcą Kim. Co oczywiste, dziewczyna jest przerażona myślą o ucieczce, a gęsto zaludnione uliczki Istambułu są uznawane za jedne z najtrudniejszych do jeżdżenia na świecie. W kolejnej fantastycznej scenie akcji jedna z postaci przebija się przez dach Wielkiego Bazaru. Kręcenie zdjęć w tym miejscu było niezwykle trudnym logistycznie wyzwaniem. „Nie mieliśmy dostępu do całej powierzchni dachu, mogliśmy poruszać się jedynie po czterech betonowych liniach”, wspomina z ekscytacją i drżeniem w głosie Megaton. „Każde zejście mogło oznaczać spadnięcie w dół, bowiem konstrukcja była bardzo krucha. Byliśmy w stanie poruszać się ze Steadicamem jedynie w przód lub w tył”. Rozwiązanie wymyślone przez Megatona było genialne w swej prostocie: kamerę przymocowano do sterowanego ręcznie helikoptera-zabawki, który latał wokół aktorów, rejestrując kolejne ujęcia.
 • „Oliver jest fenomenalny w tworzeniu scen akcji, łączy efektywność z profesjonalnym podejściem”, opowiada Neeson. „Przez cały czas na planie pracowały przynajmniej trzy lub cztery kamery. To było bardzo ekscytujące” Megaton rzeczywiście czuje się znakomicie w kinie akcji, jednakże jest równie zdolny pod względem ukazywania na ekranie prawdziwych ludzkich emocji. „Nie podchodziliśmy zbyt analitycznie do scen dialogowych pomiędzy Famke, Maggie i mną. Oliver pozwalał nam odkrywać naszych bohaterów wraz z tym, co mówią”, zachwala swojego reżysera Neeson.

OBSADA

 • LIAM NEESON (Bryan Mills)

Nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA irlandzki aktor, którego międzynarodowa kariera trwa już trzy dekady. Zaczynał w połowie lat 70. w teatrze, pierwszym przełomem w kinie okazał się dla niego „Excalibur” Johna Boormana z 1980 roku. Niedługo później przyszły występy w „Buncie na Bounty” Rogera Donaldsona, „Misji” Rolanda Joffe czy też „Podejrzanym” Petera Yatesa. Lata 90. to sukcesy „Listy Schindlera” Stevena Spielberga, „Rob Roya” Michaela Catona-Jonesa, „Michaela Collinsa” Neila Jordana (Neeson zdobył za tę rolę Volpi Cup na MFF w Wenecji) oraz „Gwiezdnych wojen: Części I – Mrocznego widma” George’a Lucasa. Na początku XXI wieku aktor był znany przede wszystkim z ról mentorskich, natomiast w drugiej połowie dekady odkrył nowe powołanie, zaczynając w wieku prawie sześćdziesięciu lat występować w filmach akcji. Niezmiennie grywa także na deskach teatru.

 • MAGGIE GRACE (Kim)

Aktorka młodego pokolenia, najbardziej znana z roli Shannon Rutherford w kultowym serialu „Zagubieni”. W „Uprowadzonej 2” powtarza swoją rolę z części pierwszej, która również przyniosła jej uznanie wśród kolegów i koleżanek z branży. Grace wystąpiła jeszcze między innymi w thrillerze „Lockout” z Guyem Pearce’em, dwuczęściowej „Sadze Zmierzch: Przed świtem”, „Wybuchowej parze” u boku Toma Cruise’a oraz „Rozważnych i romantycznych:- Klubie miłośników Jane Austin”.

 • FAMKE JANSSEN (Lenore)

Urodzona w Holandii amerykańska aktorka, która posiada dyplom Uniwersytetu Columbia. Jej przełomową rolą był występ w „Golden Eye” Martina Cambpella, gdzie Janssen zagrała czarny charakter, Xenię Onatopp. Później przyszły role w „Śmiertelnym rejsie” Stephena Sommersa, „Celebrity” Woody’ego Allena, „Fałszywej ofierze” Roberta Altmana, „The Wackness” Jonathana Levine’a oraz trylogii „X-Men” Bryana Singera oraz Bretta Ratnera. Niedawno zadebiutowała w roli reżyserki – w jej „Bringing Up Bobby” wystąpili między innymi Bill Pullman, Milla Jovovich oraz Marcia Cross.

 • RADE SERBEDZIJA (Murad)

Chorwacki aktor zadziwia widzów swoją wszechstronnością już od ponad czterech dekad, jednakże publiczność na całym świecie poznała go dopiero w „Wojnie Hanny” Menahema Golana z 1988 roku, a później, po rozpadzie Jugosławii, w „Świętym” Phillipa Noyce’a, „Przekręcie” Guya Ritchie czy „Mission: Impossible 2” Johna Woo. W XXI wieku aktor zagrał szereg mocnych drugoplanowych ról w takich hitach jak „Batman – Początek” Christophera Nolana, „Harry Potter i Insygnia Śmierci” Davida Yatesa czy „Kraina miodu i krwi” Angeliny Jolie.

EKIPA

 • OLIVER MEGATON (Reżyseria)

Nigdy nie myślał, że stanie się prominentnym reżyserem kina akcji. Geneza jego nazwiska wywodzi się z daty urodzenia – 6 sierpnia 1965 roku był 20. rocznicą zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Zaczynał jako artysta graffiti, po czym po spotkaniu z reżyserem wideoklipów Jean-Baptiste Mondino rozpoczął przygodę z filmem. Pierwszym pełnometrażowym projektem reżyserskim w karierze Megatona był film „The Red Siren” z 2002 roku, dzięki któremu zyskał uwagę firmy producenckiej Luca Bessona, EuropaCorp. Był drugim reżyserem „Hitmana”, następnie otrzymał szansę reżyserską przy „Transporterze 3” oraz niedawno przy „Colombianie”.

 • LUC BESSON (Scenariusz, produkcja)

Jeden z najsłynniejszych reżyserów i scenarzystów europejskich, który po wieloletniej, uwieńczonej sukcesami karierze twórczej postanowił spożytkować część swojej energii w roli producenta. Założył EuropaCorp, obecnie uznaną światową markę, po czym przystąpił do kreacji serii efektownych i popularnych filmów akcji – m.in. kwadrylogii „Taxi”, trylogii „Transporter”, „Yamakasi: Współcześni samurajowie”, „Wasali: Hubert zawodowiec”, „Człowiek pies”, „Dzielnica 13”, „Hitman”, „Uprowadzona”, „Pozdrowienia z Paryża”.

 • ROBERT MARK KAMEN (Scenariusz)

Zanim trafił do Hollywood, uzyskał tytuł doktora studiów amerykańskich na Uniwersytecie Pennsylvania. Pierwszy scenariusz napisał już w 1978 roku – „Crossings” dla wytwórni Warner Bros. Na swoim koncie ma między innymi pierwszą część „Karate Kid”, „Zabójczą broń 3”, „Zdradę”, „Piąty element” oraz współpracę przy „Gladiatorze”.

 • ROMAIN LACOURBAS (Zdjęcia)

Zaczynał karierę w branży filmowej w roku 2000, początkowo jako pierwszy asystent operatora kamery. Jako autor zdjęć ma na swoim koncie takie filmy jak „Et toi t’es sur qui” Loli Doillon, „Welcome to the Sticks” Dany’ego Boona, a także „Colombiana” oraz „Uprowadzona 2” Olivera Megatona.

 • NATHANIEL MECHALHY (Muzyka)

Studiował grę na wiolonczeli, w branży filmowej zaczynał jako inżynier dźwięku. Pierwsze kompozycje napisał do francuskiego dramatu „Avanim”, stworzył również ilustrację muzyczną do „Rewolweru” Guya Ritchie, „Uprowadzonej” Pierre’a Morela oraz „Colombiany” Olivera Megatona.

NEWS!

UPROWADZONA 2 – Kontynuacja jednego z najlepszych filmów akcji w historii.

On jest świetnie wyszkolonym ex-agentem CIA – oni nie wiedzieli kogo porywają.

W KINACH OD 5 PAŹDZIERNIKA!

 • W drugiej część przygód Bryana Millsa już nie tylko on sam będzie zmuszony do wykazania się sprytem, niezłomnością charakteru i siłą fizyczną. Jego była żona i córka również…
 • Przemianie ulega postać byłej żony Bryana, Lenore (Famke Janssen). Po ogłoszeniu separacji ze swoim drugim mężem, kobieta rozważa powrót do Bryana. „Ich relacje niespodziewanie bardzo się umocniły, ponieważ Lenore przechodzi przez niezwykle trudny okres w życiu”, wyjaśnia Neeson. „Bryan jest monolitem, który pozwala jej pewnie stanąć na własnych nogach. To idealny moment na rozwój związku”. Lenore, tak jak jej córka, dojrzała. „W Uprowadzonej nie była postacią, którą dało się lubić”, podkreśla reżyser O. Megaton. „Zawsze elegancko ubrana, perfekcyjna w każdym calu, lecz jednocześnie chłodna emocjonalnie. W kontynuacji staraliśmy się ją bardziej uczłowieczyć”. Janssen potwierdza te słowa. „Nie potrafię zliczyć, ile razy ktoś do mnie podchodził, mówiąc: Ależ byłaś suką w Uprowadzonej!”, wyznaje aktorka. Tym razem ona również znajdzie się w niebezpieczeństwie…
 • W tamtym filmie córka Bryana, Kim (Maggie Grace) była śmiertelnie przerażoną ofiarą, biernym świadkiem wydarzeń. Od samego początku „Uprowadzonej 2” doskonale jednak widać, że przez te dwa lata całkowicie się zmieniła; dzięki szkoleniu ojca jest o wiele lepiej przygotowana do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. A taka właśnie czeka ją w Istambule, który z miejsca rodzinnego spotkania staje się terenem walki o przeżycie. „Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Kim zostaje zmuszona do sprawdzenia, na co ją tak naprawdę stać”, opowiada wcielająca się w tę postać Maggie Grace. „W części pierwszej była naiwną dziewczynką, która nie miała pojęcia o prawdziwym świecie”, dodaje reżyser, „ale ze względu na mocne przeżycia, których doświadczyła, postanowiła stworzyć samą siebie od nowa. Dojrzała do tego, że nie chce już być pasywną ofiarą”.

Zostaw komentarz