Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MOSIR: Zanieczszyczenia na Rudzie to efekt lekceważenia przepisów i brak uwagi osób korzystających z kąpieliska

Facebook Twitter

Powracamy do incydentu kałowego na kąpielisku Ruda w Rybniku. Jak już was informowaliśmy, w niedzielę (12.06.) po południu doszło do zamknięcia brodzika i basenu sportowego. Do dziś są one zamknięte, kiedy zostaną ponownie otwarte?

Przypomnijmy, w brodziku znaleziono szkło, co w wodzie zostało stłuczone, nie wiadomo. Pewne jest to, że było w nim mnóstwo szklanych drobinek. W basenie sportowym z kolei, jak mówił nam jeden z ratowników, pojawił się kał. Oba baseny ze względów bezpieczeństwa zostały zamknięte. Woda z brodzika została wypuszczona, a niecka wyczyszczona. Z kolei z basenu sportowego pobrano wodę do badań.

Wyniki powinniśmy poznać najwcześniej w środę (15.06.). Wówczas ewentualnie zostanie podjęta decyzja o wymianie wody. To jednak spore koszty, dlatego też MOSIR wstrzymuje się z decyzją do otrzymania wyników z Sanepidu. Co o całej sprawie sądzi rybnicki MOSiR? Arkadiusz Skowron zastępca dyrektora mówi krótko – to efekt lekceważenia przepisów i brak uwagi osób korzystających z kąpieliska.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj