Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mosty i wiadukty w Rybniku do remontu

Facebook Twitter

11 obiektów mostowych do remontu w Rybniku. A to tylko część planowanych modernizacji. Najpierw naprawione zostaną mosty nad Nacyną na ulicach Górnośląskiej, Targowej i Kotucza, wiadukty nad zlikwidowanym torowiskiem Kopalni Piasku na ul. Szybowcowej i Włościańskiej, kładka nad Rudą na ulicy Za Torem oraz wiadukt nad torowiskiem na ulicy Gliwickiej i Wodzisławskiej.

Planowana jest także modernizacja mostów nad Rudą na ulicy Partyzantów i Stalowej oraz przepust na Karola Miarki. Druga część prac to remont wiaduktu nad Nacyną na ulicy Zamenhoffa. Na razie magistrat czeka na oferty, prace modernizacyjne mają potrwać przez 9 miesięcy.

Prace przy poszczególnych obiektach obejmą m.in. wymianę nawierzchni oraz krawężników, naprawę konstrukcji podporowych, oczyszczenie dylatacji mostowych, wykonanie zabezpieczeń hydroizolacyjnych powierzchni betonowych oraz czyszczenie i malowanie antykorozyjne stalowych konstrukcji czy wymianę drewnianej konstrukcji.

Zadanie drugie to remont mostu nad rzeką Nacyną na ul. Zamenhoffa, gdzie zaplanowano uszczelnienie krawężników masą asfaltowo-polimerową trwale elastyczną oraz zaprojektowanie i wykonanie poliuretanowego przekrycia dylatacyjnego.

Prace w przypadku obu zadań powinny w ciągu 270 dni od daty zawarcia umowy. Szacunkowe koszty inwestycji to przeszło pół miliona zł. Na oferty przetargowe miasto czeka do 20 października br.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024