Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MotoMikołaje opanują Pszów

Facebook Twitter

Nie w saniach a na motorze przyjedzie do dzieci w Pszowie. Święty Mikołaj odwiedzi miasto w najbliższą sobotę.

Ale jak się dowiedziała nasza redakcja, to nie będzie jeden Mikołaj, ma ich być więcej. Będzie też świąteczny jarmark rękodzieła pełen oryginalnych przedmiotów i nietypowych prac lokalnych artystów. Do tradycyjnego czerwonego stroju przywdzieją motocyklowe skóry i kask o 15.00 w sobotę Moto-Mikołaje wystartują z siedziby Klubu Motocyklowego Hanysy. Najpierw kawalkada zatrzyma się na pętli autobusowej na ul. L. Staffa. Następnie pojadą na os. Kościuszki. Kolejny przystanek zaplanowano obok OSP w Krzyżkowicach, a potem obok lodowiska. Metę zaplanowano o 16.30 na pszowskim rynku. Wówczas uroczyście rozbłysną światła na pszowskiej choince.

Od soboty natomiast w pszowskim MOK-u trwać będzie Świąteczny Jarmark Rękodzieła

Na 10.00 zaplanowano warsztaty, podczas których zostaną przygotowane stroiki, choinki, gwiazdki i łańcuchy choinkowe. O 15.00 wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Pszowa będzie można dekorować świąteczne ciasteczka.

Na jarmarku będzie można zakupić wyjątkowe prezenty, oryginalne prace lokalnych artystów i drobiazgi wykonane z sercem. Jarmark zakończy się w niedzielę koncertem „Choinki czar” w wykonaniu zespołu Pszowiki i zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.

Sobota będzie wypełniona po brzegi atrakcjami. Zwieńczy je Świąteczna Gala Tańca organizowana przez Formację Tornado. W programie mistrzowskie występy formacji Tornado, pokazy tańca towarzyskiego, dziecięce pokazy akrobatyczne i animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie pysznego poczęstunku. Impreza rusza o 17.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021