Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Motywy Bluesa w Raciborskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Artyści z Polski, Czech i Stanów Zjednoczonych wystąpią podczas Festiwalu Bluesowego "Motywy Bluesa", który rozpocznie się w piątek (26.04.) w Raciborskim Centrum Kultury. W sobotę artyści wystąpią w Pałacyku Rafako. W oba dni koncerty rozpoczną się o godz. 18.00.

Piątek, 26.04, godz. 18.00 w D.K. „Strzecha”, ul. Londzina 38

  • Bob Corritore (USA) – jest obecnie najbardziej znanym na świecie harmonijkarzem bluesowym, kocha bluesa tradycyjnego. Grał z wieloma sławnymi bluesmenami jak Robert Lockwood, Jimmy Rogers, Louisiana Red itd. Bob jest zdobywcą wielu nagród, miedzy innymi Keep The Blues Alive.
  • Harsh Guitar Mark (POLSKA) – jest jedynym w Polsce bluesmanem grającym według najstarszej techniki podłużnego grania na gitarze. Promuje tradycyjnego bluesa w Polsce od koncertów na ulicach poprzez duże festiwale. Grał na większości festiwali w Polsce. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society, dyrektorem artystycznym festiwalu Motywy Bluesa.
  • Murphy Blues (POLSKA) – Ryszard Kadziak, lider zespołu to gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, autor tekstów, postać szczególnie związana z bluesem w Kłobucku. Artystycznie inspiruje się twórczością Tadeusza Nalepy.
  • Jura Bosák, Kamil Quis, Přemysl Večerek (CZECHY) – trio z Opavy grające muzykę bluesowo – folkową. Czerpią inspiracje z czeskich i światowych wykonawców bluesa i folka.

Sobota, 27.04 godz. 18.00 w Pałacyku Rafako, ul. Łąkowa 33

  • Bob Corritore (USA) i Harsh Guitar Mark (POLSKA)
  • Jura Bosák, Kamil Quis, Přemysl Večerek (CZECHY)
  • Acoustic (POLSKA) – zespół powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w skladzie: Grzegorz Achtelik (gitara ,wokal) i Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką. Blues, rock, czasem nawet „reagowate” dźwięki można usłyszeć w utworach zespołu.

Bilety w cenie: 10 zł na jeden koncert, 15 z ł na dwa koncerty do nabycia w kasach RCK: RDK, ul. Chopina 21, tel. 32 412 32 45; DK STRZECHA ,ul. Londzina 38, tel. 32 415 32 14

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024