Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Mówimy o termomodernizacji familoków w Czerwionce, a w piwnicach stoi woda” – donoszą mieszkańcy

Facebook Twitter

''Mówimy dziś w naszych wiadomościach o termomodernizacji familoków w Czerwionce-Leszczynach, a w piwnicach niektórych budynków pojawiła się woda''- donoszą mieszkańcy zabytkowego osiedla.

Zaniepokojony tym faktem jest jeden ze słuchaczy Radia 90. Ma wątpliwości czy miastu uda się podłączyć do ciepłociągu pierwsze budynki około 20 września. A taki termin podał pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w tamtejszym magistracie, Grzegorz Wolnik.

Mówił mieszkaniec zabytkowego osiedla w Czerwionce-Leszczynach.

Grzegorz Wolnik potwierdza, że woda pojawiła się w piwnicach, ale równocześnie uspokaja: „ze wszystkim zdążymy”:

Grzegorz Wolnik: Faktycznie pojawiają się takie sytuacje, że po ostatnich opadach podwyższył się poziom wód gruntowych, a z kolei obniżyliśmy poziom posadzek w piwnicach i tam w tej chwili jest plac bodowy, mieszkańcy nie mają tam swoich rzeczy. Oczywiście jest odpowiednia technologia do tego żeby te piwnice uszczelnić i wylać posadzki. Utrudnia nam to w tej chwili prace, ale warunki pogodowe przez ostatnie tygodnie były jakie były i ten poziom wód gruntowych musiał się podwyższyć. 20, 24 może 25 – te pierwsze budynki, które mają mieć w tym terminie podane ciepło, to ciepło podane będą miały, instalacje są zakończenia, trwają próby, nie ma tutaj zagrożenia.

Grzegorz Wolnik

A więcej o remoncie jeszcze dziś w naszych wiadomościach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022