Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Możliwe burze w regionie

Facebook Twitter

Instytut Meteorologii i i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla naszego województwa.

Instytut przewiduje możliwe burze z gradem i opady na poziomie 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 w niedzielę (07.06.) do godz. 06:00 w poniedziałek (08.06.) na terenie całego województwa śląskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Ostrzeżenie pierwszego topnia określone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj