Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Można głosować na Najlepszą Przestrzeń Publiczną naszego województwa

Facebook Twitter

Głosowanie potrwa do końca lipca. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez samorządy, pozostałe przez inwestorów czy projektantów. Jakie są zgłoszenia z naszego regionu?

Większość realizacji ma charakter rekreacyjny, czy sportowy, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

Rydułtowy postawiły na rozwój zieleni miejskiej tworząc Zielone Wyspy, przy ulicach Chopina, Obywatelskiej, Korfantego i Raciborskiej. Rybnik proponuje skwer z tulipanami przy ul. Curie-Skłodowskiej i pobliskie bulwary nad Nacyną. Natomiast Radlin, Miasteczko Ruchu Drogowego. Pawłowice również stawiają na ruch i zdrowie. Dla swoich mieszkańców wybudowały inhalatorium, tamtejszy zabytkowy park przeszedł rewitalizacje.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom, to w sumie 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj