Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Można już jeździć nowym odcinkiem ulicy Prostej w Rybniku

Facebook Twitter

Wjazd i wyjazd na drogę sterowany jest sygnalizacją świetlną wahadłową. Budowa rozpoczęła się wiosną zeszłego roku. Kierowcy muszą jednak liczyć się z utrudnieniami w związku z trwającymi jeszcze pracami przy budowie skrzyżowań na tym odcinku.

Przypomnijmy, że na 1-kilometrowym odcinku ulicy Prostej funkcjonować będą trzy ronda: na skrzyżowaniu ulicy z Brzezińską, Drzymały oraz łącznikiem do Harcerskiej. Wszystkie prace powinny zakończyć się pod koniec lipca br., jednak wiele wskazuje na to, że zadanie uda się zrealizować szybciej. Rybnicki magistrat poinformował również, że wkrótce zakończy się także przebudowa ulicy Niepodległości.

Prace na Prostej wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za blisko 14 mln zł. Całkowity koszt przebudowy drogi dzieli się w proporcjach: Kompania Węglowa/KWK Chwałowice – 71%, miasto Rybnik – 29%.

Dodatkowo dla zamkniętych kierunków ruchu zostaną wprowadzone objazdy:

Objazd DW 929 Świerklany, Wodzisław Śl., ul. Brzezińska 1-46:

  • ulicą Prostą (DW 929) przez Rondo Żorskie, ulicą Żorską (DW 935), ulicą Brzezińską przez nową drogę do ulicy Prostej (DW 929),

Objazd DW 929 Pszczyna, ul. Żeromskiego, ul. Brzezińska 47-86:

  • ulicą Prostą (DW 929) przez nową drogę, ulicą Brzezińską, ulicą Żorską (DW 935) przez Rondo Żorskie do ulicy Prostej (DW 929),

Objazd ul. Żeromskiego, Brzezińska 47-86:

  • ulicą Prostą przez Rondo Żorskie, ulicą Żorską, ulicą Żeromskiego do ulicy Brzezińskiej,

Objazd ul. Prosta:

  • ulicą Brzezińską, ulicą Żeromskiego, ulicą Żorską przez Rondo Żorskie do ulicy Prostej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj