Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Można już składać internetowe wnioski o 300 Plus

Facebook Twitter

Chodzi o rządowy program finansowania wyprawki szkolnej. Jeśli wybieracie formę tradycyjną, czyli zdecydowaliście się na złożenie wniosku osobiście, to musicie poczekać jeszcze do sierpnia. A kto może liczyć na finansową pomoc i gdzie konkretnie trzeba złożyć wniosek?

Rządowy Program „Dobry Start” zakłada przyznanie 300 złotych wyprawki szkolnej raz w roku każdemu dziecku, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez niego 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, świadczenie przysługuje do 24. roku życia.

W naszym województwie taką pomoc otrzyma około 500 tys. uczniów. Przeznaczono na ten cel ponad 147 milionów złotych. Można składać wnioski elektronicznie, przez rządową platformę empatia, ale można to zrobić także poprzez bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia natomiast wnioski w formie papierowej będzie można złożyć osobiście. Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Jeśli rodzic pośpieszy się i złoży wniosek już w lipcu lub sierpniu, otrzyma świadczenie do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wniosek może złożyć matka, ojciec lub opiekun dziecka. Warto podkreślić, że to, na co zostaną wydane pieniądze nie będzie weryfikowane. Rodzice mogą kupić książki, ale także na przykład ubrania.

300 złotych nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz te, które we wrześniu pójdą do zerówki i to zarówno w szkole, jak i w przedszkolu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2020