Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Można pomóc bezdomnym w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Działający w mieście Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do wzięcia udział w zbiórce odzieży dla potrzebujący. Niezbędne są czapki, szaliki, rękawiczki, kurtki dla mężczyzn. Dary można dostarczać do siedziby ośrodka przy ul. Opolskiej 9.

fot. krasznaivmagdolna / pixabay.com

Dodatkowe informacje o potrzebach można uzyskać pod numerem telefonu 32 43 49 647 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Chłodne, zimowe miesiące to ciężki czas dla osób bezdomnych. Zimą są narażone na wiele niebezpieczeństw związanych z wychłodzeniem organizmu i odmrożeniem, które mogą doprowadzić do choroby, a nawet śmierci. Każdą informację o osobach bezdomnych, których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy warto przekazać odpowiednim służbom.

W sytuacjach zagrożenia należy zadzwonić po pomoc na numery:

32 47 85 290 – Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju
997 – policja (w szczególności w godzinach wieczornych i nocnych)
998 – straż pożarna
999 – pogotowie ratunkowe
112 – służby ratownicze

Ponadto w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) uruchomiono infolinię dla osób bezdomnych. Będzie ona czynna w sezonie jesienno-zimowym. Pod bezpłatnym numerem telefonu 987 można uzyskać informację na temat noclegów czy wyżywienia.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy Ośrodek Pomocy Społecznej. W dniach wolnych od pracy, w godzinach wieczornych i nocnych należy zaś informować bezpośrednio policję

Osoby potrzebujące pomocy, mogą ją uzyskać w wymienionych niżej instytucjach i placówkach:

1. Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Opolska 9, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30, tel. 32 43 49 647.

2. Noclegownia dla mężczyzn, ul. Wodzisławska 15 tel. 32 47 60 155

3. Ogrzewalnia przy ul. Północnej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj