Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Można pomóc psom i kotom uratowanym z pseudohodowli w Boguszowicach

Facebook Twitter

Mówiliśmy w Radiu 90 o interwencji służb związanej z likwidacją miejsca, gdzie trzymano blisko setkę psów i kotów. Doszło do niej na posesji, przy ul. Rejewskiego w rybnickiej dzielnicy Boguszowice Stare.

fot. słuchacz Radia 90

Niestety zwierzaki, które udało się uratować nie mogą być przekazane do adopcji ponieważ są dowodami w sprawie. Ponieważ takie dochodzenia mogą trwać bardzo długo potrzebna jest pomoc w utrzymaniu oraz leczeniu. Część uratowanych zwierząt trafiła do domów tymczasowych.

Co dalej z uratowanymi zwierzętami?

Wszystkie odebrane zwierzęta są dowodami w sprawie (nawet szczenięta), dlatego nie mogą zostać wydane do adopcji, dopóki nie zapadnie wyrok skazujący

– wyjaśniają wolontariusze z Pet Patrol Rybnik.

Takie sprawy mogą ciągnąć się latami!!! Przez ten czas zwierzęta są pod opieką i na utrzymaniu fundacji, które je odebrały lub którym przekazano je pod opiekę. Leczenie, wyżywienie wszystkie koszty przez te lata pokrywają fundacje. Gdyby któreś z zwierząt odeszło, właściciel może domagać się odszkodowania. Nie ma mowy aby któreś z zwierząt się zgubiło. Wszystkie domy tymczasowe w których aktualnie przebywają, muszą mieć oczy naokoło głowy, bo jeden błąd lub nieuwaga może wiele kosztować nas wszystkich. Taki to właśnie jest biznes dla fundacji, jak wielu sądzi. Dla fundacji dodatkowe kilkanaście zwierząt, to wydatki rzędu kilkunastu tysięcy nawet. To zwierzęta zaniedbane, chore, niesocjalizowane z zaburzeniami behawioralnymi. Leczenie, behawiorysta, trener, wyżywienie to koszty. Nikt nam za to nie zwróci. Nadal myślicie, że to dla nas biznes? Raczej gwóźdź do trumny dla takich lokalnych fundacji jak nasza czy inne tej wielkości.

fot.facebook.com/petpatrolrybnik/

Co można zrobić?

Przede wszystkim, wesprzeć finansowo organizacje, pod opieką których znalazły się uratowane zwierzęta. Zarówno bytomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (inicjator interwencji) jak i rybnicki Pet Patrol uruchomili internetowe zbiórki pieniężne. Wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, zachęcamy do udziału.

Urząd Miasta w Rybniku wszczął postępowanie w kierunku odebrania zwierząt ich właścicielom.

Chcesz pomóc? Wesprzyj zbiórkę pieniężną

• Pet Patrol Rybnik https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pseudoboguszowice
• Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddz. Bytom https://www.ratujemyzwierzaki.pl/krotko

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023