Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Można składać wnioski o tzw. opiekę wytchnieniową

Facebook Twitter

W powiecie wodzisławskim można starać się o pomoc w ramach tzw. opieki wytchnieniowej. To projekt skierowany do osób opiekujących się stale niepełnosprawnymi.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, który do końca przyszłego tygodnia (12.07.) zbiera wnioski, będzie w tym roku oferowało poradnictwo psychologiczne, terapeutyczne oraz naukę pielęgnacji, rehabilitacji czy dietetyki. O wsparcie w tym zakresie mogą starać się opiekunowie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Program podzielono na trzy moduły:

moduł I obejmuje świadczenie usług w formie pobytu dziennego i może być realizowane tylko przez gminę,
moduł II obejmuje świadczenie całodobowych usług opiekuńczych i może być realizowany tylko przez gminę,
moduł III obejmuje możliwość skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego, terapeutycznego oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji, dietetyki i może być realizowany tylko przez powiat.

Powiat Wodzisławski przystąpił do realizacji programu w ramach modułu III i jako jeden z dwunastu powiatów województwa śląskiego otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 23.270,40 zł.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizacji Modułu III świadczyć będzie członkom rodzin lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, usługi specjalistycznego poradnictwa psychologicznego, terapeutycznego oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji i dietetyki.

Nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2019” prowadzony do 12 lipca 2019 roku

Kompletne wnioski można składać w siedzibie PCPR w Wodzisławiu Śląskim, ul. Wałowa 30, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30-15.30 w pokoju nr 10 na parterze.

W razie dodatkowych pytań kontakt telefoniczny pod nr tel. (32) 455 14 30 wew. 38.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj