Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Mroszczak w Radiu 90: Dzięki kopalni dzielnica zapadnie się o 10 metrów

Facebook Twitter

Na czwartkowej (23.05.) sesji rybniccy radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem uchwały wyrażającej negatywny stosunek dla budowy kopalni Paruszowiec.

Choć uchwała ma znaczenie tylko symboliczne to jest dla nas ważna– mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 Michał Mroszczak, przedstawiciel protestujących mieszkańców:

Rada i ta uchwała nie ma żadnej mocy sprawczej, ani cudownej ale jest wsparcie to jest silne wsparcie.

Radio 90: Dlaczego kopalnia nie powinna powstać?

Jakakolwiek nowa kopalnia nie jest potrzebna i to nie tylko w Rybniku, ale prawdopodobnie w całej Polsce. Ta kopalnia jest zupełnie absurdalna, bo na zaburzy życie mieszkańców całego Rybnika i tak naprawdę ona nam zaszkodzi i to jest szkodliwy pomysł. Rybnik się będzie zapadał, w kilku miejscach ponad 10 metrów będzie zapadnięty to dotyczy przede wszystkim dzielnicy Wielopole i dzielnicy Mikołowskiej i torów do Katowic.

Do 30 maja zbierane są uwagi mieszkańców do raportu. Tych wpłynęło już kilkaset -mówi Michał Mroszczak:

Setki są tych uwag, działają bardzo aktywnie dzielnice. Do końca tygodnia jeszcze będzie gorąco. Dzisiaj są zebrania dzielnicy Wielopole i dzielnicy Kamień. W przyszłym tygodniu w poniedziałek, albo wtorek będziemy listy z uwagami zawozili i tym się zajmiemy już my, nie będzie angażować w to radnych dzielnicowych, a później się zacznie z jednej strony czekanie na to co zrobią z tymi uwagami bo do nich będzie się musiał ustosunkować inwestor, a z drugiej strony Rybnicki Alarm Smogowy, który jest stroną w postępowaniu, cały czas działa z prawnikami i liczyć na to, że prawnicy nas obronią przed tą kopalnią.

Protestujący skierowali do parlamentarzystów list otwarty w którym proszą o zajęcia stanowiska w związku z tą inwestycją. Póki co odpowiedziało dwóch.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019