StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Mroszczak w Radiu 90: Dzięki kopalni dzielnica zapadnie się o 10 metrów

Choć uchwała ma znaczenie tylko symboliczne to jest dla nas ważna– mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 Michał Mroszczak, przedstawiciel protestujących mieszkańców:

Rada i ta uchwała nie ma żadnej mocy sprawczej, ani cudownej ale jest wsparcie to jest silne wsparcie.

Radio 90: Dlaczego kopalnia nie powinna powstać?

Jakakolwiek nowa kopalnia nie jest potrzebna i to nie tylko w Rybniku, ale prawdopodobnie w całej Polsce. Ta kopalnia jest zupełnie absurdalna, bo na zaburzy życie mieszkańców całego Rybnika i tak naprawdę ona nam zaszkodzi i to jest szkodliwy pomysł. Rybnik się będzie zapadał, w kilku miejscach ponad 10 metrów będzie zapadnięty to dotyczy przede wszystkim dzielnicy Wielopole i dzielnicy Mikołowskiej i torów do Katowic.

Do 30 maja zbierane są uwagi mieszkańców do raportu. Tych wpłynęło już kilkaset -mówi Michał Mroszczak:

Setki są tych uwag, działają bardzo aktywnie dzielnice. Do końca tygodnia jeszcze będzie gorąco. Dzisiaj są zebrania dzielnicy Wielopole i dzielnicy Kamień. W przyszłym tygodniu w poniedziałek, albo wtorek będziemy listy z uwagami zawozili i tym się zajmiemy już my, nie będzie angażować w to radnych dzielnicowych, a później się zacznie z jednej strony czekanie na to co zrobią z tymi uwagami bo do nich będzie się musiał ustosunkować inwestor, a z drugiej strony Rybnicki Alarm Smogowy, który jest stroną w postępowaniu, cały czas działa z prawnikami i liczyć na to, że prawnicy nas obronią przed tą kopalnią.

Protestujący skierowali do parlamentarzystów list otwarty w którym proszą o zajęcia stanowiska w związku z tą inwestycją. Póki co odpowiedziało dwóch.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz