Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mrozek: Nie podam się do dymisji, chyba że odwoła mnie Rada Nadzorcza

Facebook Twitter

Nie podam się do dymisji, chyba że odwoła mnie Rada Nadzorcza - mówił Krzysztof Mrozek prezes klubu żużlowego ROW Rybnik, który po fatalnych występach spada z PGE ekstraligi. Choć do końca sezonu pozostały jeszcze dwa mecze to już wiadomo, że rybnicki klub w przyszłym sezonie będzie jeździł w pierwszej lidze.

Mrozek niczym kapitan tonącego statku chce w klubie pozostać do końca:

Nade mną jest coś takiego jak Rada Nadzorcza. Jestem na stanowisku i zostaję do momentu aż mnie odwoła Rada Nadzorcza. To jest jeden jedyny organ. który to może zrobić. Wiem też, że wybierają się „pielgrzymki” różnych ludzi do Urzędu Miasta. Zobaczymy co z tego wyniknie. Natomiast ja jestem gotowy i powiem tak jak mówiłem zawsze – będę do momentu, aż ten klub zdobędzie Mistrzostwo Polski.

W Rybniku kibice i wielu zawodników nie nauczyło się przegrywać, ale wstaniemy z kolan

– mówił podczas konferencji prasowej prezes Mrozek:

Tą najsłabszą drużyną w tym roku był nasz klub. W sportowej walce spadliśmy piętro niżej. (…) Nic u nas nie płonęło, tor był zawsze regulaminowy, z niczym nie było problemów. Po prostu byliśmy słabsi sportowo. Jednej rzeczy, której nie udało się tu stworzyć to nauczyć się my i kibice przegrywać. To jest normalna rzecz, że ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. To jest normalna rzecz. Nie raz byliśmy tu w klubie na kolanach i wstawaliśmy. Z tych kolan też wstaniemy.

Do końca sezonu klub nie chce wypowiadać się na temat startów w przyszłym roku. Nie wiadomo, którzy zawodnicy będą zakontraktowani i kto będzie prowadził ROW Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj