MŚ siatkarzy 2022: Polska wygrywa z USA 3:1. Udany występ Tomasza Fornala z Jastrzębskiego Węgla
Trwają Mistrzostwa Świata w siatkówce w Polsce i Słowenii. Dziś w katowickim Spodku reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Po zaciętym spotkaniu biało-czerwoni wygrali mecz 3:1. Dobre spotkanie rozegrał Tomasz Fornal na co dzień grający w Jastrzębskim Węglu.

Pierwszy set należał do Amerykanów i po zaciętej walce zakończył się 25:23. Drugiego seta wygrali Polacy 25:21. Piłkę setową zdobył zawodnik Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal, który pod koniec pojawił się na boisku. Podobna sytuacja miała miejsce w trzecim secie, grający z numerem 21. Fornal zamknął kiwką tę partię.
W czwartej partii meczu zawodnik Jastrzębskiego Węgla nadal wyróżniał się dobrą grą. W kluczowej części po silnym ataku zdobył kluczowy 16. punkt. Także do niego należała piłka meczowa, która doprowadziła reprezentację Polski do zwycięstwa 25:23. Ostatecznie w setach Polacy wygrali z Amerykanami 3:1.
Tomasz Fornal: Bardzo cieszy ta wygrana, ale teraz dopiero zaczynają się najtrudniejsze mecze
-mówił w TVP Sport tuż po spotkaniu Tomasz Fornal.
Dodajmy, że Tomasz Fornal także wyróżniał się w meczu z reprezentacją Meksyku. Był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu (10 punktów, siedem w ataku, dwa bloki i jeden „as”). Zawodnik w Jastrzębskim Węglu gra od września 2019 roku. Ma 25 lat, 200 cm wzrostu, waży 92 kilogramy, a zasięg z wyskoku do ataku wynosi 348 cm.
Do kadry narodowej także został powołany libero Jastrzębskiego Węgla Jakub Popiwczak.
Dodatkowym zawodnikiem w meczu Polska-USA byli oczywiście niezawodni polscy kibice.
Jesteście najlepsi na świecie‼️ pic.twitter.com/FKwCjlZM4C
— POLSKA SIATKÓWKA (@PolskaSiatkowka) August 30, 2022
Tak wyglądał katowicki „Spodek” tuż przed meczem:
Reprezentacja Polski wychodzi z grupy z kompletem punktów. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę (04.09.) w hali w Gliwicach.
Więcej zdjęć z meczu także na profilu Jastrzębskiego Węgla na Facebooku:
Podział na grupy:
A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt
Harmonogram imprezy:
- 26-31 sierpnia: faza grupowa (Katowice, Lublana)
- 3-6 września: 1/8 finału (Gliwice, Lublana)
- 7-8 września: 1/4 finału (Gliwice, Lublana)
- 10 września: 1/2 finału (Katowice)
- 11 września: mecz o 3. miejsce, finał (Katowice)
Czytaj także: