MŚ siatkarzy 2022: Polska wygrywa z USA 3:1. Udany występ Tomasza Fornala z Jastrzębskiego Węgla

Trwają Mistrzostwa Świata w siatkówce w Polsce i Słowenii. Dziś w katowickim Spodku reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Po zaciętym spotkaniu biało-czerwoni wygrali mecz 3:1. Dobre spotkanie rozegrał Tomasz Fornal na co dzień grający w Jastrzębskim Węglu.

Pierwszy set należał do Amerykanów i po zaciętej walce zakończył się 25:23. Drugiego seta wygrali Polacy 25:21. Piłkę setową zdobył zawodnik Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal, który pod koniec pojawił się na boisku. Podobna sytuacja miała miejsce w trzecim secie, grający z numerem 21. Fornal zamknął kiwką tę partię.

W czwartej partii meczu zawodnik Jastrzębskiego Węgla nadal wyróżniał się dobrą grą. W kluczowej części po silnym ataku zdobył kluczowy 16. punkt. Także do niego należała piłka meczowa, która doprowadziła reprezentację Polski do zwycięstwa 25:23. Ostatecznie w setach Polacy wygrali z Amerykanami 3:1.

Tomasz Fornal: Bardzo cieszy ta wygrana, ale teraz dopiero zaczynają się najtrudniejsze mecze

-mówił w TVP Sport tuż po spotkaniu Tomasz Fornal.

Dodajmy, że Tomasz Fornal także wyróżniał się w meczu z reprezentacją Meksyku. Był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu (10 punktów, siedem w ataku, dwa bloki i jeden „as”). Zawodnik w Jastrzębskim Węglu gra od września 2019 roku. Ma 25 lat, 200 cm wzrostu, waży 92 kilogramy, a zasięg z wyskoku do ataku wynosi 348 cm.

Do kadry narodowej także został powołany libero Jastrzębskiego Węgla Jakub Popiwczak.

Dodatkowym zawodnikiem w meczu Polska-USA byli oczywiście niezawodni polscy kibice.

Tak wyglądał katowicki „Spodek” tuż przed meczem:

Reprezentacja Polski wychodzi z grupy z kompletem punktów. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę (04.09.) w hali w Gliwicach.