MŚ siatkarzy 2022: Polska wygrywa z USA 3:2. Na boisku Fornal i Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla

Polska w półfinale mistrzostw świata w siatkówce. Wczoraj (08.09.) w Arenie Gliwice nasi siatkarze pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych i tym samym weszli do strefy medalowej. W meczu zagrali dwaj zawodnicy grający w drużynie Jastrzębskiego Węgla. To przyjmujący Tomasz Fornal i libero Jakub Popiwczak.

Po zaciętym meczu reprezentacja Polski wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2. Pierwsze dwa sety były po stronie Polaków (25:20, 27:25). Następnie los spotkania diametralnie się zmienił i kolejne dwa sety należały do Amerykanów (25:21, 25:22). W tie-breaku po walce często punkt za punkt zwyciężyła reprezentacja Polski 15:12. Po maratonie bloków, obron i asów serwisowych znaleźliśmy się w strefie medalowej.

W meczu trener Nikola Grbić sięgnął także po dwóch reprezentantów grających na co dzień w Jastrzębskim Węglu. Na boisku pojawili się przyjmujący Tomasz Fornal i libero Jakub Popiwczak.  Jak skomentowali całe spotkanie?

Tomasz Fornal: Przy wyniku 2:0 trochę luzu się wkradło do naszej gry, ale najważniejsze jest to, że pomimo tych problemów przez trzeci i czwarty set potrafiliśmy wrócić i zamknąć to spotkanie na naszą korzyść […] Pokonaliśmy jednego z faworytów w tym turnieju, ale na spokojnie jeszcze nic nie wygraliśmy.

Jakub Popiwczak: To, co dzisiaj razem przeżyliśmy, to jest coś niesamowitego. […] Każdy z nas czuje, że jesteśmy drużyną, że każdy w każdej chwili może się przydać. Przez cały sezon trener Grbić nam to powtarza i dzisiaj zobaczyliśmy to w takim pełnym, całkowitym wydaniu. Jak widać, miał rację, bo razem wszyscy dowieźliśmy ten wózek do końca i awansowaliśmy do półfinału

-powiedzieli tuż po spotkaniu dla TVP Sport Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak. Spotkanie w gliwickiej arenie oglądało 12 258 widzów. Mecze półfinałowe, o trzecie miejsce oraz finał odbędą się w Spodku w Katowicach. Po wczorajszej batalii z Ameryką, przychodzi czas na Brazylię. Mecz rozpocznie się w sobotę (10.09.) o godzinie 18.00.

Tak wyglądała Arena Gliwice tuż przed meczem z reprezentacją Stanów Zjednoczonych: