Mszana chce ograniczać niską emisję spalin
Gmina przystąpiła do opracowania specjalnego Programu. Dokument ten jest niezbędny w procesie ubiegania się o środki zewnętrzne na działania proekologiczne.
Szacowany czas czytania: 00:55
W ramach tych działań będzie możliwe uzyskanie dofinansowania kosztów zakupu nowego kotła z certyfikatem ekologicznym oraz kolektorów słonecznych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Zainteresowani tematem powinni wypełnić deklaracje dostępne w Urzędzie Gminy bądź na stronie internetowej. Będą one przyjmowane od przyszłego tygodnia (11.08.) do 20 sierpnia.
Opracowanie Programu będzie polegało na:
a) zebraniu ankiet mieszkańców, które odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w sali USC w dniach: 11-20 sierpnia 2014 r. w godzinach pracy urzędu,
b) opracowaniu dokumentacji,
c) pozyskaniu niezbędnego dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach,
d) realizacji zadania.
Wszystkich mieszkańców zainteresowanych zakupem i montażem w/w urządzeń prosimy o wypełnienie i dostarczenie deklaracji do Urzędu Gminy Mszana w dniach 11-20 sierpnia 2014 r. w godzinach pracy urzędu.
Deklarację można również samodzielnie pobrać ze strony internetowej Gminy Mszana, wypełnić i dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta Urzędu Gminy w dniach 11-20 sierpnia 2014 r.
Złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dofinansowania.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 475 97 59