Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Mszana chce zmienić swoje centrum. Do końca marca przetarg na zagospodarowanie

Centrum Mszany ma zmienić swoje oblicze. Gmina panuje rewitalizację terenu położonego za siedzibą urzędu, ciągnącego się w stronę parku, kościoła oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Mszana - co jeszcze się zmieni?

mszana

Szacowany czas czytania: 01:48

Mszana: rewitalizacja centrum

To miejsce ma się zmienić w prawdziwe centrum wsi

– deklaruje wójt Mszany Mirosław Szymanek. Prac do wykonania jest wiele. Co ma się tam zmienić?

Mirosław Szymanek: Mają być tutaj przebudowane ciągi komunikacji. Dla kierowców będzie udostępniony nowy wjazd w kierunku urzędu. Powstanie droga dwukierunkowa, także będą dobudowane chodniki. Musimy poprawić bezpieczeństwo, poruszania się tutaj dzieci, które również wychodzą na spacery z przedszkola. Będą nowe przejścia dla pieszych, ale także ciągi komunikacji pieszej. Będzie także skwery pamięci. W związku ze stuleciem przyłączenia Śląska do Macierzy będą ławki także tu od strony przedsiębiorcy. Zabudowany mur oporowy. Poprawimy też tą infrastrukturę związaną z parkingiem.

mszana gaz
Mirosław Szymanek wójt Mszany

Na przeprowadzenie prac gmina pozyskała z programu Polski Ład 3 miliony złotych, kolejny milion pochodzi z budżetu Mszany. Ale pierwszy przetarg mający wyłonić wykonawcę zakończył się fiaskiem.

Kwoty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu, znacznie przekraczały 4 miliony

– dodaje wójt Szymanek.

Mirosław Szymanek: W pierwszym przetargu najniższa kwota to było 5,9 mln, a najwyższa kwota 7,7 mln. Ogłosiliśmy drugi przetarg i mamy nadzieję, że wszystko zamknie się w kwocie około 4 mln. Myśmy oczywiście w drugim przetargu zmienili zakres, wyłączyliśmy pewne elementy, które według nas może niekoniecznie muszą być. A jednocześnie chcemy, żeby ta inwestycja została zrealizowana, więc mam nadzieję, że firmy po przeczytaniu nowej specyfikacji obniżą oferty i zadanie będzie zrealizowane.

mszana
fot. UG Mszana

Przetarg na zagospodarowanie terenu centrum Mszany ma zostać rozstrzygnięty do końca marca. Jeżeli wykonawca zostanie wybrany, będzie zobowiązany, by wykonać prace do końca tego roku.

Czytaj także:

REKLAMA