Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mszana: Oznakowano ścieżki rowerowe

Facebook Twitter

Oznakowanie ścieżki rowerowej w Mszanie. Gmina zakończyła właśnie realizację transgranicznego projektu.

Ostatnim jego elementem było oznakowanie ścieżki rowerowej prowadzącej do Gorzyc, Krzyżanowic, Bohumin i Ostrava oraz samej gminy drogowskazami. W ubiegłym roku wykonano już budowę przyłącza energii elektrycznej, na skwerze przed Urzędem Gminy ustawiono zegar wolno stojący w kształcie szybu kopalnianego, wskazujący gminy partnerskie, ze skrytką na mapy ścieżek rowerowych.

Ponadto zmodernizowano odcinek ścieżki rowerowej. Wybudowano dwa miejsca odpoczynku dla turystów, altany z ławkami i stołami w sołectwie Połomia i Mszana.

Przy altanach ustawiono kosze na śmieci i stojaki na rowery oraz postawiono tablice informacyjne dot. prowadzących ścieżek rowerowych. Zakupiono urządzenie do pomiarów statystycznych oraz gadżety promocyjne – plecaki. W ramach projektu stworzono też unikatowy na skalę regionu produkt turystyczny – parking dla pojazdów turystycznych. Powstał on przy ul. Tuskera w Mszanie, kilometr od zjazdu z autostrady. Na oznakowaniach, które pojawiły się jako ostatni element projektu, są tabliczki informujące o tym miejscu postojowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020