Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mszana pyta rodziców, czy chcą remontu szkoły w trakcie roku szkolnego

Facebook Twitter

Władze Mszany zadały pytanie rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej. Chodzi o odpowiedź, czy zgadzają się na remont placówki w trakcie roku szkolnego. Mają odpowiedzieć w specjalnych ankietach.

Fot. mszana.ug.gov.pl

Szkoła w Mszanie wybudowana została w 1938 roku i wymaga gruntownej modernizacji. Jak podkreśla wójt Mirosław Szymanek zakres prac jest tak duży, że nie wystarczą dwa wakacyjne miesiące, by przeprowadzić prace i trzeba szkołę modernizować przez blisko rok. Nie chcemy robić niczego na siłę, dlatego pytamy rodziców – mówi wójt Szymanek:

Boimy się o sprawne przeprowadzenie tego remontu, dlatego zwróciliśmy się do rodziców, do Rady Pedagogicznej, rozmawialiśmy z dyrekcją, jak bezpiecznie przeprowadzić ten remont, czy mamy jakieś pomysły jak rozwiązać te utrudnienia dla uczniów. Zwróciliśmy się z ankietą, aby poznać opinię. Najważniejsze, aby trudne inwestycje dobrze rozpoczynać, taka konsultacja z rodzicami jest bardzo ważna. 

Pytani przez nas rodzice na razie niewiele wiedzą:

We wtorek (18.09.) ogłoszony został przetarg na remont placówki. Gminni urzędnicy chcieliby, aby większość prac remontowych w szkole wykonywana była nocą:

Boimy się tego, na chwilę obecną nie mamy wyłonionego jeszcze wykonawcy. Dużo będzie zależało od siły przerobowej danej firmy. Wiemy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku, dość trudno jest z firmami budowlanymi. Chcemy, aby większość prac była wykonywana w okresie nocnym. Czy to się uda? Zobaczymy, po ogłoszeniu przetargu. 

Pierwsze ankiety już spłynęły do gminy, większość rodziców popiera remont w trakcie roku szkolnego. Planowany koszt modernizacji to ponad 3 mln złotych, z czego ponad jedna trzecia to dofinansowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj