Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana: Więcej za śmieci od stycznia

Facebook Twitter

Mieszkańcy Mszany także zapłacą więcej za wywóz odpadów. Stawka wzrasta od stycznia i wyniesie 33 złote. Jak tłumaczą samorządowcy z wyliczeń wynika, że powinna być wyższa i wynieść nawet 37 złotych. Podwyżka nie będzie aż tak bolesna dzięki temu, że część kosztów gospodarki odpadami zostanie pokryta z budżetu gminy.

W tym celu Rada Gminy na ostatniej sesji podjęła uchwałę – w sprawie pokrycia części kosztów z dochodów własnych. Z wyliczeń wynika, że do systemu gospodarowania odpadami trzeba będzie dopłacić z budżetu 350 tysięcy złotych. Wpływ na tak znaczne wzrosty kosztów mają wysoka inflacja, wzrost opłaty środowiskowej na składowiskach odpadów, wzrost cen energii i kosztów pracy oraz coraz większa ilość śmieci oddawanych przez mieszkańców. A tymczasem od roku, po zmianie przepisów, gmina nie rozlicza się już z firmą ryczałtowo, ale tonażowo – za każdą odebraną tonę odpadów.

Jak zapewniają samorządowcy, w porównaniu z innymi gminami, mieszkańcy gminy Mszana mają najbardziej komfortowe warunki odbioru odpadów – zarówno spod posesji, jak i na PSZOK śmieci są odbierane praktycznie bez ograniczeń, dodatkowo mieszkańcy nie płacą za worki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022