Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana: Wydawanie kart PSZOK do końca września

Facebook Twitter

Odbiór śmieci od mieszkańców tylko po okazaniu specjalnej karty. Mszana przypomina mieszkańcom o dopełnieniu formalności, by mogli bez przeszkód korzystać z PSZOK-u.

fot. mszana.ug.gov.pl

Do końca września mieszkańcy a konkretnie właściciel posesji, powinni zgłosić się do Urzędu Gminy i odebrać tak zwaną kartę PSZOK. Przysługuje ona każdemu kto ma złożoną deklarację na odbiór odpadów komunalnych. Elektroniczny system obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie służył do ewidencji i kontroli ilości odpadów przekazywanych przez mieszkańców gminy. Odpady w PSZOK będą odbierane tylko po okazaniu aktualnej karty z kodem kreskowym wygenerowanym w informatycznym Systemie PSZOK. Bezpłatną kartę otrzyma każdy właściciel nieruchomości zamieszkanej, według złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Karta posiada unikalny kod kreskowy identyfikujący właściciela nieruchomości. Dostęp do systemu otrzymają pracownicy Urzędu Gminy Mszana, dzięki czemu będzie możliwość tworzenia raportów. W ramach tego systemu dostępna będzie również aplikacja, która będzie udogodnieniem dla mieszkańców. Dzięki swojej funkcjonalności pomoże ona prawidłowo segregować odpady, a mieszkaniec znajdzie w niej informacje dotyczące funkcjonowania PSZOK czy terminów wywozu odpadów z jego posesji.

System PSZOK będzie wdrażany już w tym roku, a w pełni zacznie funkcjonować od przyszłego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022