Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana zdumiona sposobem prowadzenia rozmów w sprawie kolei dużych prędkości

Facebook Twitter

Gmina Mszana jest zdumiona sposobem prowadzenia rozmów w sprawie budowy kolei dużych prędkości. Pretensje mają do posła Grzegorza Matusiaka z PIS. Co mu zarzucają?

Władze Mszany są zaniepokojenie i zaskoczone informacjami rozpowszechnianymi przez posła Grzegorza Matusiaka, że prowadzone są konsultacje z samorządami gmin, przez które ma przebiegać planowana trasa. Ten chwali się ostatnim spotkaniem jakie zorganizował, wziął w nim udział wiceprezydent Jastrzębia, jastrzębski radny Tadeusz Sławik i dwóch radnych powiatowych. Nie został na nie zaproszony Wójt Gminy Mszana ani nikt z przedstawicieli Rady Gminy Mszana.

Zaskakujące i nieuprawnione zdaniem samorządowców z Mszany jest również posługiwanie się przez posła nazwą Jastrzębie-Zdrój – Mszana, dla mającego powstać dworca przesiadkowego. Jak podkreślają samorządowcy z Mszany, organizowanie alternatywnych spotkań w tym temacie, dotyczących Gminy Mszana, bez udziału przedstawicieli samorządu gminnego, jest co najmniej niestosowne i z pewnością dalekie od przyjętej kultury politycznej.

Dodajmy, że samorządowcy z Mszany zabiegają o alternatywny przebieg trasy kolejowej, bo ten uważają za niekorzystny dla mieszkańców. Do tego tematu będziemy wracać w wiadomościach Radia 90.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022