Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Dobrze, że możemy rozgrywać mecze przeciwko takim przeciwnikom”. MTS Żory zmierzył się z reprezentacją Egiptu [FOTO]

Facebook Twitter

Wyjątkowy sparing rozegrały piłkarki ręczne MTS-u Żory. Wczoraj (9.02.) we własnej hali zmierzyły się z młodzieżową reprezentacją Egiptu. Zespół ten przebywa obecnie na obozie przygotowawczym w Lubinie, gdzie szlifuje formę przed mistrzostwami Afryki.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando żorzanek, w końcówce skuteczniejszy był jednak zespół Egiptu i ostatecznie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 13:13. W drugiej części meczu żorzanki zaczęły popełniać błędy, mistrz Afryki zdobył przewagę której nie oddał już do końca.

Z wygranej i możliwości rozegrania kontrolnego meczu cieszy się trener Egipcjanek:

Abdel Latef Ramy: Jestem szczęśliwy, że tu jestem, bardzo dobra drużyna, fajni kibice, szybki zespół. Moja drużyna bardzo dużą drogę pokonała, jest dumna z tego meczu i bardzo dobrze się pokazała drużyna gospodarzy. Trenujemy w Polsce, gramy wiele meczy i przyjechaliśmy tutaj na obóz treningowy, przygotowujemy się do do mistrzostw Afryki. Liczymy na to, że nasza drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w mistrzostwach i przygotowujemy się do tego mocno. Bardzo nam się w Polsce podoba, ludzie są bardzo mili i jesteśmy szczęśliwi, że możemy tutaj być. To nas pierwszy raz w Polsce.

Trener Egiptu Abdel Latef Ramy

Dobrze, że możemy rozgrywać mecze przeciwko takim przeciwnikom

– dodaje kapitan zespołu z Żor:

Marta Wołczyk: Cieszymy się, że mogłyśmy zawalczyć z Egiptem, zawsze to jest inne granie i inny sposób rozwiązywania akcji i obrona. Obie drużyny potraktowały ten mecz czysto sparingowo, myślę że zarówno trener Egiptu jak i nasz testował różne rozwiązania, zagrania i rotował składem. Na pewno zrobiłyśmy masę błędów, zabrakło nam koncentracji w najważniejszych momentach, wtedy zawsze zawodniczki z przeciwnej drużyny pokazały się z dobrej strony i nas wypunktowały. To cenna lekcja i dobre doświadczenie na przyszłość.

Marta Wołczyk

To był ciekawy i fajny spring przeciwko egzotycznemu rywalowi

– mówił po meczu trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Afryka przyjechała do Żor, fajnie że to się udało zorganizować, bo dostałem dzisiaj telefon o godzinie 10.30 i fajnie że pograliśmy. Myślałem, że powalczymy z nimi ale przeciwnik naprawdę godny polecenia (..). To co sobie założyliśmy to zrealizowaliśmy ale brakło czterech oczek.

Bartłomiej Duda

Być może w przyszłym tygodniu MTS zmierzy raz jeszcze z młodzieżową reprezentacją Egiptu, tym razem do lat 18. Pewne jest, że za tydzień w sobotę (19.02.) żorzanki czeka ligowy mecz ze Zgodą Ruda Śląska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022