Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory awansował do 1/8 Pucharu Polski

Facebook Twitter

To był udany rewanż piłkarek ręcznych MTS-u Żory. Wczoraj (14.12.) żorzanki ponownie podejmowały we własnej hali AWS Szczypiorno Kalisz. Przypomnijmy, oba zespoły spotkały się już w minioną sobotę (10.12.) w meczu ligowym. Wtedy lepszy był AWS, wygrał 22:20.

Tym razem drużyny walczyły w trzeciej rundzie Pucharu Polski, lepszy okazał się MTS, który wygrał 26:23. Spotkanie podobnie jak ostatnie było zacięte i emocjonujące, żorzanki zagrały jednak lepiej w końcówce i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Po meczu cieszyły się obrotowa MTS-u, Marta Wołczyk i rozgrywająca zespołu, Gabriela Biernacka:

Marta Wołczyk: Fajnie, że miałyśmy okazję szybko się zrewanżować. Wiadomo, że to nie liga, ale i tak cieszy. Myślę, że presja zeszła z obu zespołów i mecz był na zupełnie innym poziomie. Czy to spotkanie było lepsze czy gorsze, pewnie przyjdzie jeszcze czas na analizę, ale na ten moment wygramy i gramy dalej.

Marta Wołczyk

Gabriela Biernacka: Wyciągnęłyśmy najważniejsze wnioski z pierwszego meczu. Może to nie wyglądało jeszcze tak, jakbyśmy tego chciały wynik jest na plus. Przechodzimy dalej, a to jest najważniejsze.

Gabriela Biernacka

To nasz mały rewanż za ligową porażkę, zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne

– dodaje trener MTS-u Żory, Bartłomiej Duda.

Bartłomiej Duda: Rewanż, liga była ważniejsza, wiem. Ten mecz trochę mentalnie miał tutaj znaczenie i myślę, że to udźwignęliśmy. Spokojnie rozgrywaliśmy akcje. W pierwszej połowie się męczyliśmy, natomiast w drugiej połowie zaczęliśmy wychodzić na prowadzenie, 7:6 zadziałało, nie rzuciły z tego bramki. Zagraliśmy konsekwentnie do pewnej piłki, także myślę, że wielkie brawa dla dziewczyn.

Bartłomiej Duda

Z kim zagra MTS Żory w 1/8 Pucharu Polski, rozstrzygnie losowanie. Potencjalni rywale to zespoły z Warszawy, Gniezna, Elbląga, Koszalina i Piotrkowa Trybunalskiego. Mecze zaplanowano na 22 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj