Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory gromi Otmęt Krapkowice! Piłkarski ręczne wygrywają 41:18 [FOTO]

Facebook Twitter

Wysokie zwycięstwo piłkarek ręcznych MTS-u Żory. W sobotę (20.11.), żorzanki zmierzyły się we własnej hali z zespołem KS Otmęt Krapkowice. Wygrały wysoko, aż 41:18. Szczypiornistki MTS-u kontrolowały spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty.

Świetnie broniły i zdobywały wiele bramek z kontrataków

Ostatecznie wygrały różnicą aż 23 goli. Według kibiców najlepszą zawodniczą spotkania była skrzydłowa zwycięskiego zespołu, Iga Barska, która zdobyła w meczu aż 12 bramek:

Iga Barska: Na pewno mecz nie zapowiadał się na łatwy. Naszym celem była obrona i wyprowadzenie szybkiego ataku, myślę, że zrealizowałyśmy ten cel. Ja wolę mecze „na styku”, łatwiej mi się zmobilizować. (…) Ale każdy mecz jest fajny. Na pewno daje adrenalinę. Poszło po naszej myśli, z każdym spotkaniem będzie lepiej.

Z wygranej cieszyła się także inna skrzydłowa MTS-u:

Karolina Jaworska: Podeszłyśmy do tego meczu jak do każdego innego, każdy przeciwnik jest dla nas ważny, z każdym się liczymy. Myślę, że zagrałyśmy bardzo dobry mecz. Było dużo przechwytów. Myślę, że nasza gra w obronie pokazała dużo, co mecz robimy postępy. Oby tak dalej.

Takie przekonywujące zwycięstwa bardzo cieszą

– mówił po meczu trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Jestem zadowolony ze zwycięstwa i to taką przewagą. Brawo dla moich dziewczyn, uczulałem na to, żeby to w głowach poukładały, tak zrobiły. Myślę, że fajne widowisko piłki ręcznej, dużo bramek, więc mogło się podobać kibicom. Musimy pamiętać też, że nie przyjechały u przeciwnika kluczowe zawodniczki. (…) Wynik na plus, kolejne trzy punkty do tabeli. (…) Wielkie brawa dla dziewczyn, wszystkie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, też wszystkie bramkarki.

Zobacz zdjęcia:

Dzięki sobotniej (20.11.) wygranej MTS Żory utrzymał drugie miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Za dwa tygodnie, w sobotę (4.12.) żorzanki zagrają na wyjeździe z SPR-em Olkusz. Tydzień później (11.12.) zmierzą się we własnej hali z UKS-em Dziewiątką Legnica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj