Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory kończy sezon. Piłkarki ręczne przegrały we własnej hali 26:33

Facebook Twitter

Nie udało się awansować piłkarkom ręcznym MTS-u Żory do play-offów. Żorzanki przegrały we własnej hali ostatni mecz zasadniczej części sezonu przeciwko LKS-owi Dziewiątka Legnica 26:33.

Zwycięstwo dawało im jeszcze nadzieję na trzecią lokatę i dalszą walkę o awans do superligi. Tak się nie stało i zespół kończy pierwszoligowy sezon na 5 pozycji. Mówi trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Przegrany mecz, nie mamy szans na 3 miejsce, szkoda, bo mogło być pudło ale parkiet pokazał inaczej. Byliśmy słabszym zespołem dzisiaj, 33 stracone bramki pokazały, że meczu nie możemy wygrać.

To był bardzo trudny sezon, naszym celem był awans do rundy play-off, niestety nie udało się

– mówiły po spotkaniu kapitan MTS-u, obrotowa Marta Wołczyk i rozgrywająca, jedna z najskuteczniejszych zawodniczek całej pierwszej ligi, Sandra Matusik:

Myślę, że na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, tak na świeżo na pewno chciałabym podziękować wszystkim dziewczynom, bo mogę poręczyć za to, że oddałyśmy na boisku wszystko co miałyśmy, całe serce, jest jak jest, mam nadzieję, że będzie lepiej.

To był bardzo ciężki sezon, ale bardzo duży, myślę, że dało mi to bardzo dużo nowego doświadczenia, radości i łez po przegranych meczach.

Po tym sezonie Sandra Matusik, oraz dwie inne zawodniczki MTS-u, Nikola Romanowska i Bożena Pietrzak postanowiły zawiesić swoje kariery:

Bartłomiej Duda: Są to bardzo dobre zawodniczki i przykro się z nimi rozstawać. W przyszłym sezonie będziemy próbować je zastąpić i gramy dalej, myślę że nowe cele i wyzwania na przyszły sezon, na pewno będą wzmocnienia ale myślę, że to już na później.

-dodaje trener.

Przed klubowymi działaczami teraz czas na zbudowanie drużyny, która w przyszłym sezonie skutecznie powalczy o awans do superligi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj