Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory lepszy od Cracovii

Facebook Twitter

Kolejne zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych pierwszoligowego MTS Żory. Wczoraj (05.02.) Żorzanki zmierzyły się na wyjeździe z Cracovią. Było to mecz 13. kolejki spotkań tego sezonu. Żorzanki wygrały go pewnie 34:24.

Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando drużyny MTS Żory. Zawodniczki już na początku wypracowały kilku bramkową przewagę, do przerwy prowadziły różnicą pięciu goli, ostatecznie wygrały 10 bramkami. W zespole z Żor zadebiutowała nowa bramkarka Alexandra Ivanytsia. Popularna „Saszka” wróciła do gry po macierzyńskiej przerwie i wzmocniła MTS Żory:

 Alexandra Ivanytsia: Trochę więcej niż rok u mnie to trwało […] popełniałam w meczu błędy, jeszcze czuję, że sporo pracy przede mną.

MTS Żory: Dobra gra w defensywie

Karolina Kanicka, obrotowa drużyny MTS Żory

Obrotowa MTS-u, Karolina Kanicka

Najskuteczniejszą zawodniczką MTS-u była w spotkaniu zdobywczyni 7 bramek, Karolina Kanicka. Po meczu swój zespół i nową bramkarkę chwalił trener MTS-u, Bartłomiej Duda:

Bartłomiej Duda: Planowe zwycięstwo, także są to kolejne cenne trzy punkty do kolekcji. Brawa dla całego zespołu w defensywie, bo graliśmy dwa razy w podwójnym osłabieniu i tam nawet zespół z Krakowa nie potrafił zdobyć bramki. „Saszka” wykonała dobrą pracę. Jest do klasowa zawodniczka, wraca z urlopu macierzyńskiego. Myślę, że to będzie mocny punkt żorskiej bramki.

Teraz żorzanki czekają na mecze we własnej hali. W sobotę (11.02.) zagrają z Sośnicą Gliwice, tydzień później (18.02.) podejmą Otmęt Krapkowice, a w środę 22 lutego zagrają mecz Pucharu Polski przeciwko Startowi Elbląg. Dodajmy, że drugi nasz pierwszoligowiec Start Pietrowice Wielkie walczył w tej kolejce spotkań z liderem tabeli, drużyną Szczypiorno Kalisz. Pietrowiczanki przegrały wyjazdowe spotkanie 16:23.

Zobacz wpis w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023