Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory minimalnie gorszy od lidera. Karkonosze wygrały 29:28

Facebook Twitter

Bramka stracona w ostatnich sekundach meczu zdecydowała o przegranej piłkarek ręcznych MTS-u Żory. W minioną sobotę (24.04.) żorzanki zmierzyły się we własnej hali z liderem tabeli grupy B pierwszej Ligi Karkonoszami Jelenia Góra.

fot.facebook.com/mtszory1922

Spotkanie od początku do końca było zacięte, prowadzenie zmieniało się w meczu wielokrotnie ale żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej niż trzybramkowej przewagi, która natychmiast była niwelowana przez przeciwnika. Ostatecznie rzut na 15 sekund przed końcem meczu zdecydował, że Karkonosze wygrały 29:28.

fot.facebook.com/mtszory1922

Mimo porażki trener MTS-u Żory był zadowolony z postawy swojego zespołu

Bartłomiej Duda: Przede wszystkim chciałbym podziękować drużynie, która nie spuściła głów grając z liderem, postawiła się bardzo mocno i graliśmy myślę jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Karkonosze są bardzo mocnym zespołem, przede wszystkim doświadczonym, natomiast nasza obrona pokazała, że potrafimy z nimi walczyć, szkoda że nie wykorzystaliśmy sytuacji takich 100%, myślę że może tą jedną bramką bylibyśmy lepsi. Końcówka to czas wzięty dla trenerki, rzut, bramka, brak było wykończenia żeby był remis, szkoda ale wielkie brawa dla całego zespołu i nie mamy 3 punktów, ale mamy jeszcze 1 mecz i walkę o 3 miejsce.

MTS Żory zajmuje 5 miejsce w tabeli, wciąż ma szansę na trzecią lokatę i awans do rundy play-off. Za 2 tygodnie (07.05.) żorzanki zagrają ostatni mecz sezonu zasadniczego, zmierzą się na wyjeździe z UKS-em Dziewiątka Legnica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021