Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory po prezentacji i meczu otwarcia sezonu

Facebook Twitter

Piłkarki ręczne MTS-u Żory zaprezentowały się kibicom. Wczoraj (2.09.) w hali przy ulicy Folwareckiej kibice, którzy w 50 procentach wypełnili trybuny, mogli poznać zespół, który w nadchodzącym sezonie walczył będzie w pierwszej lidze.

fot. www.mtszory.pl

Drużyna stworzona na ten sezon to mieszkanka doświadczenia i młodości. Jej liderką i jednocześnie grającym drugim trenerem jest doświadczona, reprezentantka Polski Klaudia Pielesz. Po prezentacji zespół rozegrał pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Było to sparingowe spotkanie przeciwko drugiej drużynie Ruchu Chorzów. MTS wygrał pewnie 37:21. Najskuteczniejsze w zespole z Żor były Zuzanna Mikosz zdobywczyni 10 bramek i Sandra Matusik, która rzuciła ich 8.

Cieszymy się po prostu, że tak udało się nam z nimi wygrać, bo to nasz przeciwnik tego sezonu. Dużo nowych, dużo juniorek z niektórymi dziewczynami gramy któryś już raz w sezonie, ale są też nowe zawodniczki, młode. Staramy się to wszystko dograć do pierwszego meczu. Generalnie zagraliśmy jako drużyna, tak w obronie, jak i w ataku. Te 10 bramek to tylko formalność, ponieważ każda dziewczyna dołożyła swoją cegiełkę w tym meczu, no i myślę, że możemy być z siebie zadowolone i że kibice też będą z nas zadowoleni w nadchodzących meczach.

Wygrana z przeciwnikiem, z którym walczyć będziemy w pierwszej lidze, to dobry prognostyk przed sezonem

– dodaje trener MTS-u, Bartłomiej Duda.

Fajnie, że mieliśmy okazję sprawdzić się z drużyną Ruchu, bo do końca to taka niewiadoma w tej lidze była. Natomiast fajnie, że wystąpią, że mogliśmy poznać rywala. „Posparowaliśmy”, cieszymy się, że wynik jest dla nas, tym bardziej że graliśmy u siebie i przed taką fajną publicznością. Gratulacje dziewczynom za wynik. Mamy zamiar jeszcze rozegrać dwa sparingi z SPR Gliwice i Zgodą Ruda Śląska, zobaczymy, co przyniosą i czekamy na otwarcie sezonu.

Inauguracja nowego sezonu pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet w ostatni weekend września. MTS zagra na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska.

Skład MTS ŻORY:

BRAMKARKI

Klaudia Zizulewska, Marta Redlecka, Emilia Kąkol

ROZGRYWAJĄCE

Zuza Mikosz, Sandra Matusik, Daria Justka, Aleksandra Maziarek

OBROTOWE

Marta Wołczyk, Natalia Kowalska, Julia Warchoł

SKRZYDŁOWE

Nicola Romanowska, Natalia Drozdowska, Aleksandra Stuchlik, Monika Gruca, Karolina Jaworska, Wiktoria Herrmann.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj