MTS Żory pokonał MKS Karkonosze Jelenia Góra utrzymując drugie miejsce w lidze [FOTO]

Zwycięstwo piłkarek ręcznych MTS-u Żory. Wczoraj (9.04.) żorzanki pokonały we własnej hali MKS Karkonosze - Jelenia Góra 33:29. Był to mecz drugiej z trzecią drużyną tego sezonu, zwycięsko wyszły z niego żorzanki, które utrzymały druga pozycję w tabeli grupy B I ligi.

W pierwszej części spotkanie było wyrównane, na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 13:11 dla MTS-u. W drugiej odsłonie spotkania gospodynie zyskały nawet sześciobramkową przewagę, ale Karkonosze zniwelowały ją do jednego gola. Końcówka należała jednak do żorzanek. Z wygranej cieszyła się ukraińska rozgrywająca zespołu:

Olesia Donets: To jakby by taki pojedynek za drugie miejsce w tabeli, bo idziemy tak blisko z tymi punktami, no i to był bardzo ważny mecz. Myślę, że kibicom się podoba gdzieś trochę więcej emocji. Zmieniałyśmy taktykę, one też zmieniały taktykę. Było trudno i dobrze zagrały jak i przeciwniczki tak i my popełniałyśmy błędy, ale mamy w tabeli takie, a nie inne wyniki i bardzo się cieszymy z tego.

Olesia Donets

Przed tygodniem MTS przegrał mecz z liderem KPR-em Ruchem Chorzów (27:33). Teraz żorzanki muszą wygrać już wszystkie spotkania do końca sezonu i liczyć na potknięcie rywalek, aby myśleć o pierwszej lokacie.

Walczymy, nic innego nam nie pozostaje

– mówi drugi trener zespołu:

Agnieszka Gawron: Pierwsza połowa mocno wyrównana. Jeden zespół chyba prowadził tylko dwoma bramkami i to było najwyższe prowadzenie. To my odjechałyśmy na początku drugiej połowy już była różnica sześciu bramek dla nas, zapowiadało się już spokojnie do końca. Niestety mecz trwa sześćdziesiąt minut. Gdzieś przespana druga część drugiej połowy, zaczęło się nerwowo troszeczkę. Przeciwniczki doszły nas na jedną bramkę, przetrzymałyśmy to. Mecz bardzo ważny. Akurat mieliśmy ciężki mecz przegrany z Chorzowem dlatego bardzo chcieliśmy też wygrać tutaj z Jelenią Górą, szczególnie u siebie, przed własną publicznością. Do końca ligi jeszcze wszystko może się wydarzyć, każdy punkt będzie ważny.

Agnieszka Gawron

Po spotkaniu puchar odebrała Zuzanna Mikosz, która została najskuteczniejszą zawodniczką w historii MTS-u Żory

W 70 meczach jakie rozegrała w barwach zespołu, zdobyła 446 bramek:

Zuzanna Mikosz: Kompletnie jestem zaskoczona, że obdarowali mnie tutaj pucharem za Królowe Strzelczyń. Naprawdę, jest to dla mnie super sprawa, bardzo się cieszę. Zrobię wszystko co jest w mojej mocy żeby wygrywać dalej z moją drużyną i strzelać bramki przeciwnikom. Był to bardzo ważny mecz, to prawda. Tydzień temu przegrałyśmy w Chorzowie, ale przez cały tydzień skupiałyśmy się na meczu z Jelenią Górą. Nie wszystko jest stracone, gramy do końca. Ważne trzy punkty, nawet bardzo ważne zostają w naszej twierdzy żorskiej.

Zuzanna Mikosz

Kolejny mecz MTS Żory rozegra w sobotę 30 kwietnia, na wyjeździe zmierzy się z drużyną z Krapkowic a tydzień później (07.05.) w ostatnim spotkaniu tego sezonu we własnej hali, z SPR-em Olkusz.