MTS Żory przegrywa w Gliwicach

Nie udał się rewanż piłkarkom ręcznym MTS-u Żory. W sobotę (13.03.) żorzanki zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z SPR Gliwice. Mecz przegrały 22:27. Od początku spotkania gliwiczanki prowadziły swoją grę i do przerwy wypracowały trzy bramkową przewagę.

W drugiej odsłonie kontrolowały mecz i powiększyły przewagę. MTS bez swojej liderki, doświadczonej Klaudii Pielesz nie był wstanie przeciwstawić się drużynie z Gliwic. Jak spotkanie ocenił trener żorzanek?

Bartłomiej Duda: Mecz walki, w pierwszej połowie szkoda niewykorzystanych dwóch karnych, dlatego Sośnica odjechała nam na dwie, trzy bramki. Myślę, że zabrakło nam skuteczności, ale też zimnej głowy przy rozgrywaniu akcji, konsekwentnie graliśmy na dwa koła, z czego aż 11 rzutów karnych dla naszej drużyny. Sośnica okazała się lepszym zespołem, wyszarpała zwycięstwo na swoim parkiecie. Szkoda straconych punktów.

Najskuteczniejsze w drużynie z Żor były Sandra Matusik i Karolina Kanicka, które zdobyły po 9 bramek. Ich zespół z 18 punktami na koncie zajmuje 5 miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi.

Za dwa tygodnie MTS będzie podejmował we własnej hali SPR Olkusz.