Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory przygotowuje się do sezonu

Facebook Twitter

Piłkarki ręczne MTS-u Żory intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Za nieco ponad dwa tygodnie (17.09.) zespół rozpocznie pierwszoligowe rozgrywki. Żorzanki mają już za sobą obóz przygotowawczy w Busku-Zdroju i kilka gier kontrolnych. Między innymi ostatnio wygrały rozgrywany w ich hali Turniej Ogniowy.

fot. FB/ MTS Żory

Trzon zespołu został niezmieniony, a do drużyny dołączyły trzy nowe zawodniczki, Brazylijka Daniele de Sousa Lira, Emilia Więckowska i Julia Pędziwiatr.

Będziemy grali nieco inaczej, ale wierzę, że skutecznie

– zdradza trener MTS-u, Bartłomiej Duda

Bartłomiej Duda: Troszeńkę zmienimy koncepcję gry, chodzi o szybkość. Będziemy dążyć do tego, żeby prowadzić tą piłkę taką bardziej norweską, szybszą. Na tym się będziemy skupiać. Myślę, że zespół jest znany sobie, większość zawodniczek grało ze sobą, będą na pewno kosmetyczne zmiany. Ostro przygotowujemy się do sezonu i na pewno wystartujemy bardzo dobrze przygotowani.

Zespół jest nieco zmieniony, ale wierzę, że możemy sięgać po najwyższe cele

– mówi kapitan drużyny, Marta Wołczyk.

Marta Wołczyk: Wierzę głęboko, że wszystkie zawodniczki będą się wykazywały odpowiednim zaangażowaniem. Myślę, ze jest bardzo dobrze. Jest parę nowych dziewczyn, poznajemy się, docieramy się. Pracujemy ciężko, bo wiemy, że cele są wysokie i musimy im sprostać. Chyba mogę tak powiedzieć, że walczymy o najwyższy możliwy sukces sportowy, czyli w tym przypadku o awans.

Słowa kapitan, potwierdza szkoleniowiec MTS-u.

Bartłomiej Duda: Podobnież jesteśmy faworytem grupy, nie ukrywam, że chcemy wygrać tę grupę i awansować do super ligi. Takie są cele na ten sezon. Dziewczyny w to wierzą i myślę, że kibice też. Taki jest cel nadrzędny, spróbujemy go zrealizować. Cel to Ekstraklasa.

Dodajmy, że ostatnio zawodniczki zaprezentowały się swoim kibicom, a przed inauguracją nowego sezonu MTS Żory weźmie udział jeszcze w turnieju w Krakowie. Pierwszy ligowy mecz szczypiornistki z Żor rozegrają w sobotę 17 września, na wyjeździe zmierzą się z SPR-em Sośnica Gliwice. Tydzień później (24.09.) we własnej hali zagrają z Cracovią. Dodajmy, że kibice będą mogli obserwować w tym sezonie derby regionu. Beniaminkiem grupy B pierwszej ligi jest bowiem Start Pietrowice Wielkie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023