Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

MTS Żory rozpoczyna nowy rozdział w historii klubu

Facebook Twitter

Czy piłkarki ręczne z Żor znów zagrają w ekstraklasie? Pojawiła się taka szansa, a nadchodzący sezon może być przełomowy. Jest nowy sponsor drużyny, w składzie utytułowana reprezentantka Polski, a także nowe władze klubu MTS Żory. Na ostatnim walnym zebraniu członków klubu, funkcję tę powierzono Piotrowi Piotrowiczowi.

Tyle lat byłem z piłkarkami ręcznymi, obserwowałem je bardzo długo, pojawiły się problemy w klubie. Nie chciałem być prezesem, powiedziałem trenerowi, że chętnie pomogę. Zostałem prezesem, rozmawialiśmy o tym bardzo długo z członkami zarządu, przekonali mnie. Cieszę się bardzo, liczymy na dobre występy. Sezon 26, już się nie mogę doczekać

-mówi Piotrowicz.

Kontrakt z klubem podpisała reprezentacyjna rozgrywająca, uczestniczka mistrzostw świata (4. miejsce w 2015) i Europy, Mistrzyni Polski z Zagłębiem Lubin oraz pięciokrotna zdobywczyni Pucharu Polski, Klaudia Pielesz. Do rodzinnych Żor wróciła po kilkunastu latach. W MTS-ie ma pomóc koleżankom z drużyny swoim doświadczeniem, będzie także grającym drugim trenerem.

Nie ukrywam, że bliżej sercem jest mi do grania. Tej drugiej roli dopiero zaczynam się uczyć, więc mam nadzieję, że dziewczyny i trener będą cierpliwi. Dopiero się uczę, ale mam nadzieję, że podołam. Mogę zapewnić, że damy z siebie wszystko, będziemy gryzły parkiet. Dziewczyny są bardzo ambitne, mądre. Widać, że chcą współpracować i się uczyć. Myślę, że pomogę im swoim doświadczeniem.

– informuje Klaudia Pielesz

Skład zespołu na ten sezon to mieszkanka doświadczenia z młodością. Zmiany w klubie idą w dobrym kierunku

– dodaje pierwszy trener zespołu, Bartłomiej Duda:

Dużo się zmieniło, w tamtym sezonie wiadomo COVID-19, natomiast budujemy nowy MTS, budujemy nową markę. Chcemy, żeby ta piłka ręczna ciągnęła na halę bardzo dużo osób. Zbudujmy fundament klubu ze wspaniałym zapleczem, zarządem, który będzie szukał pieniędzy i jak będziemy je mieć, to możemy myśleć o awansie.

A środki finansowe na razie wydają się być zapewnione. Klub wspiera miasto, jest wielu mniejszych sponsorów ale tym najważniejszym, strategicznym została Jastrzębska Spółka Węglowa.

Dlaczego wchodzimy w ten projekt? Poznaliśmy ludzi, którzy w tym klubie postanowili rozpocząć nową drogę, drogę ambitną. Już w zeszłym roku było blisko do awansu do ekstraligi. Wydaje się, że pewien plan, pozwala myśleć o tym, że w przyszłości w Żorach zagości jednak ta najwyższa liga piłki ręcznej kobiet, czego życzę. Dlatego weszliśmy w ten projekt, zdecydowaliśmy się, obserwując poczynania działaczy. Postanowiliśmy wesprzeć finansowo ten klub, aby umozliwiwć realizację marzeń.

– mówi wiceprezes zarządu JSW, Artur Wojtków:

Na środę 2 września w żorskiej hali zaplanowano oficjalną prezentację drużyny a po niej mecz z Ruchem Chorzów. Nowy sezon 1 ligi piłki ręcznej kobiet rozpocznie się w ostatni weekend września (26-27.09.).

Na przedsezonowej konferencji w Żorach był reporter Radia 90 Robert Krzyżaniak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj