MTS Żory wciąż wygrywa

MTS Żory wciąż wygrywa. Kolejne dwa zwycięstwa na koncie piłkarek ręcznych. W minionym tygodniu najpierw (19.04.) pokonały na wyjeździe Victorię Świebodzice 45:17, a w sobotę (22.04.) także w wyjazdowym spotkaniu wygrały 36:27 z MKS-em Karkonosze Jelenia Góra.

MTS Żory

MTS Żory wciąż wygrywa. Dwa zwycięstwa na koncie piłkarek ręcznych

Zwłaszcza drugi mecz miał być trudny dla żorskich szczypiornistek, drużyna z Jeleniej Góry to od lat niewygodny przeciwnik. W sobotnim spotkaniu zawodniczki MTS-u szybko opanowały nerwy i z minuty na minutę budowały bramkową przewagę, ostatecznie baz problemu sięgnęły po zwycięstwo.

Zespół trenera Bartłomieja Dudy jest drugi w tabeli grupy B 1 ligi, żorzanki tracą punkt do pierwszego Szczypiorna Kalisz. W najbliższą sobotę (29.04.) do Żor przyjeżdża UKS 9 Legnica, a w pierwszy majowy weekend spotkanie decydujące o tym kto będzie pierwszy w tabeli i dalej będzie miał szansę wywalczyć awans do Superligi. MTS pojedzie do Kalisza po zwycięstwo.