Piłkarki ręczne MTS Żory wygrywają we Wrocławiu

Wreszcie wygrały. Piłkarki ręczne pierwszoligowego MTS-u Żory przywiozły komplet punktów z Wrocławia. Po emocjonującym meczu żorzanki pokonały 25:23 tamtejszy AZS AWF Handball Wrocław.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, zespoły schodziły na przerwę do szatni przy wyniku 13:12 dla wrocławianek. Drugą część meczu lepiej zaczęły akademiczki, które prowadziły już różnicą 5 bramek. MTS nie złożył jednak broni i po zaciętej końcówce wygrał różnicą dwóch bramek. Po meczu trener MTS-u Żory odetchnął z ulgą:

Bartłomiej Duda: Nareszcie. Można tak powiedzieć, nie wiem czy słowo jest dobre. Cieszę się, że wygraliśmy. Wielkie brama dla dziewcząt, które w końcówce przycisnęły mocniej w obronie, taktyczne rzeczy też zaważyły. Myślę, że taki poziom sędziowania w pierwszej lidze jest karygodny. Ja i trener z Wrocławia byliśmy na ławkach jak rozwścieczone byki. Cieszę się, że wygraliśmy i przywozimy trzy punkty z Wrocławia.

Po sobotnim (10.04.) zwycięstwie MTS awansował na 5. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi.