MTS Żory wygrywa w Jeleniej Górze: „Trzy punkty jadą do Żor!”

Ważne zwycięstwo piłkarek ręcznych MTS-u Żory. W minioną sobotę (13.11.) żorzanki pokonały na wyjeździe drużynę Karkonoszy Jelenia Góra 29:27. Od początku spotkanie było zacięte i wyrównane, zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 15:15.

mat.prasowe/ MTS Żory

W drugiej części meczu MTS był skuteczniejszy, zyskał kilku bramkową przewagę. W końcówce szczypiornistki Karkonoszy rzuciły się do odrabiania strat, co ostatecznie nie udało im się.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że to pierwsza porażka drużyny z Jeleniej Góry w tym sezonie. Zagraliśmy dobre zawody

– mówił po meczu trener MTS-u, Bartłomiej Duda:

Bartłomiej Duda: Trzy punkty jadą do Żor, oczywiście po ciężkim meczu. Jelenia Góra to doświadczone zawodniczki, mieliśmy problem z obroną w pierwszej połowie Asi Załogi, ale myślę, że start drugiej połowy wyjaśnił wszystko. Odskoczyliśmy na 5 bramek (…).

Najskuteczniejszą zawodniczką MTS-u w meczu była zdobywczyni 8. bramek Klaudia Pielesz. Po zwycięstwie w Jeleniej Górze zespół z Żor wrócił na drugie miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (20.11.) żorzanki zagrają we własnej hali z Otmętem Krapkowice.