MTS Żory wygrywa z SPR Olkusz [FOTO]

Kolejne zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych MTS Żory. W minioną sobotę (15.04.) żorzanki pokonały we własnej hali SPR Olkusz 30:22.

MTS Żory

MTS Żory – SPR Olkusz 30:22

Mecz zaczął się od nieskutecznej gry obu drużyn, które przez pierwszych kilka minut, nie mogły zdobyć gola. Gdy zaczęły już trafiać, przewagę zaczęły budować żorzanki, które na przerwę schodziły prowadząc 5 bramkami. Później, choć ich gra nie była idealna, kontrolowały już do końca spotkanie i ostatecznie dopisały do swojego konta trzy punkty.

Gabriela Biernacka

To nie był rewelacyjny mecz w naszym wykonaniu, ale liczy się zwycięstwo

– mówiły po spotkaniu zawodniczki MTS Żory, Marta Wołczyk i Gabriela Biernacka.

Marta Wołczyk

Marta Wołczyk: Nie wychodziło. Uważam, że nie był to nasz najlepszy mecz, ale tak jak zawsze musimy wyciągnąć wnioski i sprawić, żeby w następnym było lepiej. Najważniejsze są trzy punkty, które dopisujemy do naszego dorobku punktowego i z tego się cieszę.

Gabriela Biernacka: Trochę nerwów, brak celności przy takich stuprocentowych sytuacjach. Mecze z Olkusza są dość nerwowe. Wiemy, że to są bardzo waleczne dziewczyny, pomimo tego, że wynik w tabeli niekoniecznie to pokazuje. Wiedziałyśmy od początku, że trzeba będzie mocno zagrać. Najważniejsze są te trzy punkty. Nie obyło się bez błędów, ale to tak jak w każdym meczu. Będziemy na pewno to analizować i wyciągać wnioski.

Bartłomiej Duda trener MTS Żory

Wygrywamy, ale mamy świadomość, że nasza gra nie była idealna

– dodaje trener MTS-u Bartłomiej Duda.

Bartłomiej Duda: Dużo sytuacji, ale też dużo niewykorzystanych. Błędy własne, tracone piłki. I tutaj gdzieś ten Olkusz tak trzymał wynik na 7, 6, 7, 6 i tak się skończyło chyba „ósemką”, ale takie mecze też są. Trzeba to przełknąć i najważniejsze zapomnieć o tym. Oczywiście wyciągnąć wnioski i w środę jedziemy do Świebodzic.

Zespół MTS Żory nadal zajmuje 2 miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W środę (19.04.) żorzanki czeka wyjazdowe spotkanie z Victorią Świebodzice a później kolejny wyjazd do Jeleniej Góry.