MTS Żory zaczyna nowy sezon od zwycięstwa. Żorzanki pokonały SPR Sośnica Gliwice 29:28

Zwycięstwo na inaugurację nowego sezonu piłkarek ręcznych MTS-u Żory. Wczoraj (26.09.) żorzanki rozpoczęły walkę na pierwszoligowych parkietach. W pierwszym meczu pokonały SPR Sośnica Gliwice 29:28. po pierwszej połowie żorzanki prowadziły 15:10.

MTS Żory

W drugiej części meczu zespół z Gliwic odrabiał straty i doprowadził do zaciętej końcówki. Ostatecznie MTS był w niej lepszy i utrzymał przewagę do końca, ale wygrał tylko jedna bramką. Decydującego gola zdobyła najskuteczniejsza w zespole z Żor:

Klaudia Pielesz: To nie jest tak, że jedna zawodnicza wygrywa mecz, każda pracuje na tym boisku i to, że ja dzisiaj miałam lepszy dzień, czy po prostu więcej piłek dostawałam i miałam możliwość rzutu i wykorzystywałam to, dzisiaj jestem ja a następnym razem będzie kto inny. Jesteśmy jedną drużyną i musimy na sobie polegać. Wiadomo, że z Gliwicami się ciężko gra, ale dzisiaj postawiłyśmy od początku swoje warunki i utrzymałyśmy je do końca meczu i mamy te 3 punkty u siebie.

Ze zwycięstwa cieszyła się także ukraińska rozgrywająca MTS-u:

Olesia Donets: Przygotowywałyśmy się prawie 2 miesiące do tego meczu, miały swoje zagrywki, popełniły naprawdę dużo błędów (…). Cieszymy się bardzo, że mamy zwycięstwo i to jest ważne.

Mecz był trudny, ale dla nas ważne jest, że wygraliśmy a po drugie, że kibice wreszcie wrócili na trybuny

– mówił trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Dobre otwarcie, jak to się mówi w żargonie piłki ręcznej, prowadziliśmy 5 do przerwy a druga połowa była zdecydowanie słabsza. Chyba zwycięstwa się nie rozlicza, 3 punkty zostają w Żorach i dopisujemy je do tabeli, walczymy dalej. Dziękuję także kibicom.

Teraz żorzanki czeka wyjazdowe spotkanie ze Zgodą Ruda Śląska (02.10.), a za 3 tygodnie (16.10.) kolejny mecz we własnej hali przeciwko drużynie z Łodzi.