MTS Żory zagra w barażach o Superligę. Teraz czas na baraż

MTS Żory zakończył sezon na drugim miejscu w tabeli ale wciąż ma szanse na awans do Superligi. Warunek? Żorzanki w barażach muszą pokonać przedostatni zespół Superligi AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

MTS Żory

Piłkarki ręczne MTS  Żory zakończyły zasadniczą część sezonu Centralnej Ligi Kobiet. W ostatnim meczu, drugie w tabeli żorzanki podejmowały lidera, KPR Ruch Chorzów, który był już pewny awansu. Derbowe spotkanie było emocjonujący i chociaż po pierwszej połowie chorzowianki prowadziły różnicą czterech goli (16:12), w końcówce MTS zbliżył się do rywala. Ostatecznie 34:31 wygrał Ruch, który przypieczętował tym samym awans do Superligi. Mimo porażki zadowolona była po spotkaniu Aleksandra Sójka, która rzuciła 11 bramek i została wybrana najlepszą zawodniczką meczu:

Aleksandra Sójka:  Zdecydowanie derby rządzą się swoimi prawami. To jest mecz, na którym również przychodzi więcej kibiców i zdecydowanie było to dzisiaj słychać i widać też na boisku. Gratuluję Ruchowi, za zdobycie pierwszego miejsca. Przegraliśmy, bo popełniłyśmy za dużo błędów, jednak, że jesteśmy dumne z tego meczu, bo z minus 7 potrafiliśmy wejść na minus 2 i w końcówce walczyć o zwycięstwo.

Z gry swojego zespołu zadowolona była także trenerka MTS-u Żory, Anna Niewiadomska:

Anna Niewiadomska: Przegrany mecz, który nie zmieni żadnego układu w tabeli. Myślę, że to był dobry mecz, przede wszystkim do oglądania przez kibiców, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Oczywiście z różnym przebiegiem, ale pokazałyśmy charakter, pokazałyśmy walkę. Myślę, że każdy kibic wychodził z tej hali, był zadowolony z tego meczu.

MTS Żory zakończył sezon na drugim miejscu w tabeli ale wciąż ma szanse na awans. Żorzanki zagrają w barażach z przedostatnim zespołem Superligi AWS-em Energą Szczypiorno Kalisz. Pierwszy mecz w sobotę (18.05) w Żorach, że rewanż, za tydzień w środę (22.05) w Kaliszu.