Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Multikino Rybnik: co jest grane?

Facebook Twitter

Pogoda nie sprzyja wiosennym spacerom... Dlatego wyjście do kina jest doskonałym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. Wśród propozycji Multikina Rybnik znajdzie się coś zarówno dla miłośników kina familijnego, jak i fanów horrorów czy thrillerów.

Oto repertuar Multikina Rybnik do kolejnego czwartku (11.04.) włącznie. Szczegółowy harmonogram godzin dostępny tutaj.

Baczyński

  • biograficzny; 69 min.
  • Reżyseria: Kordian Piwowarski
  • Scenariusz: Kordian Piwowarski
  • Obsada: Mateusz Kościukiewicz – Krzysztof Kamil Baczyński, Katarzyna Zawadzka – Barbara Drapczyńska, Ewa Telega – Stefania Baczyńska, Marta Klubowicz – Matka Barbary, Daniel Dobkowski – Lolek, Mateusz Fedorczyk – Tytus, Krzysztof Hanke – Tłumacz, Łukasz Kominek – Jarosław Iwaszkiewicz

„Baczyński” to film poetycko-biograficzny, który wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych. Zagadkowy i wieloznaczny jak poezja i życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Każdy odbierze go po swojemu, zinterpretuje na własne potrzeby, będzie miał inne refleksje, odczucia. Z jednej strony to opowieść o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, by się spełnić i tworzyć. Z drugiej – o bezsensie wojny i sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Podróż przez ostatnie lata życia wielkiego poety zamyka klamrą współczesne wydarzenie – slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Baczyńskiego. Narrację filmu budują wiersze poety, relacje świadków wydarzeń sprzed lat, którzy znali go osobiście, oraz wypowiedzi młodych ludzi zafascynowanych jego twórczością.

„Baczyński” jest pierwszą filmową próbą odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Ile w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo? Reżyser filmu, Kordian Piwowarski, poszukując klucza do motywacji tytułowego bohatera, znalazł człowieka nierozerwalnie związanego ze swoją twórczością. Postawa i decyzje Baczyńskiego były odzwierciedleniem tego, co pisał w wierszach, a sedno jego twórczości stanowiły lęki, pragnienia i wątpliwości, które nim targały. Poezja nadała sens jego życiu i śmierci, uwieczniła go jako legendę.

Daję nam rok (I give it a year)

  • komedia romantyczna; 96 min.
  • Reżyseria: Dan Mazer
  • Scenariusz: Dan Mazer
  • Obsada: Anna Faris, Rose Byrne, Simon Baker, Rafe Spall, Stephen Merchant, Kerry Howard, Craig Izzard, Leon Corbin

Ten film to spełnienie marzeń miłośników dobrych komedii. Producenci „To właśnie miłość”, „Dziennika Bridget Jones” i scenarzysta „Borata” połączyli siły tworząc film, który już został okrzyknięty „absolutnie genialną, najzabawniejszą brytyjską komedią roku! – Go Magazine”.

I trudno się temu dziwić, bo to, co zazwyczaj dzieje się tuż po ślubie, to gotowy scenariusz na oscarową komedię. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza, Josh (Rafe Spall) to niezbyt znany pisarz ze specyficznym poczuciem humoru. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha – Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny. Daję nam rok – to będzie Twój ulubiony film 2013 roku.

Intruz (The Host)

  • science-fiction, thriller, 125 min.
  • Reżyseria: Andrew Niccol
  • Scenariusz: Andrew Niccol
  • Obsada: Saoirse Ronan – Melanie Stryder, Jake Abel – Ian O’Shea, Max Irons – Jared Howe, William Hurt – Jeb Stryder, Chandler Canterbury – Jamie Stryder, Boyd Holbrook – Kyle O’Shea, Diane Kruger – Łowczyni, Frances Fisher – Maggie Stryder

Ekranizacja nowej powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”.

Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie – jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej – z czasem – Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego… Wkrótce Melanie i Wagabudna zawrą swoisty pakt i wyruszą na pustynię w poszukiwaniu mężczyzny bez którego nie potrafią żyć…

Jack – pogromca olbrzymów 2D, 3D (Jack The Giant Slayer)

  • dramat, fantasy, przygodowy; 114 min.
  • Reżyseria: Bryan Singer
  • Scenariusz: Mark Bomback, Darren Lemke, Christopher McQuarrie, Dan Studney
  • Obsada: Stanley Tucci – Lord Roderick, Bill Nighy – Generał Fallon, Ewan McGregor – Elmont, Eleanor Tomlinson – Księżniczka Isabella, Nicholas Hoult – Jack, John Kassir – Fallon, Ian McShane – Król Brahmwell, Lee Boardman – Dręczyciel

Pradawny spór ożywa, kiedy młody rolnik przypadkowo otwiera bramę między światem ludzi, a przerażającym światem olbrzymów.

Olbrzymy, po raz pierwszy od stuleci uwolnione na ziemi, usiłują odzyskać panowanie nad lądem, który kiedyś utraciły, a młody mężczyzna imieniem Jack (Nicholas Hoult) musi stanąć do walki i usiłować je powstrzymać. W walce o królestwo, lud i miłość odważnej księżniczki musi zmierzyć się z niepokonanymi wojownikami, choć dotychczas wierzył, że istnieją tylko w legendach… Teraz sam może stać się legendą.

Ceniony w swojej branży Bryan Singer jest reżyserem tego epickiego filmu przygodowego w 3D pod tytułem Jack pogromca olbrzymów z Nicholasem Houltem (X-Men: Pierwsza klasa) w tytułowej roli. W filmie występują także Eleanor Tomlinson jako Księżniczka Isabella, Stanley Tucci (Captain America: Pierwsze starcie) jako podstępny Lord Roderick, Ian McShane (Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, serial HBO Deadwood) jako prześladowany Król Brahmwell, Bill Nighy (Harry Potter i Insygnia Śmierci) jako przywódca olbrzymów Generał Fallon oraz Ewan McGregor (Gwiezdne wojny, Autor widmo) jako strażnik pałacu Elmont.

Krudowie 2D, 3D (The Croods)

  • animowany, familijny, komedia, przygodowy; 99 min.
  • Reżyseria: Chris Sanders, Kirk De Micco
  • Scenariusz: Chris Sanders, John Cleese, Kirk De Micco

Komedia animowana w polskiej wersji językowej, zrealizowana w studio Dreamworks Animation, w którym powstały takie przeboje, jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. W poszukiwaniu nowego domu staromodny jaskiniowiec musi przeprowadzić rodzinę przez prehistoryczne ziemie. Olbrzymich rozmiarów flora i fauna są już sporym wyzwaniem, jednak prawdziwe komplikacje pojawią się w chwili, kiedy do rodziny dołączy zatrważająco nowoczesny jaskiniowiec, którego poszukiwanie „jutra” zupełnie nie pasuje do poglądów naszego bohatera, hołdującego wczorajszym tradycjom (filmweb.pl).
Film zrealizowany w studio Dreamworks Animation, w którym powstały największe przeboje kina animowanego ostatnich lat: „Shrek”, „Madagaskar”, „Kung Fu Panda” i „Jak wytresować smoka”. Rewelacyjny humor wizualny, sytuacyjny i słowny, wsparty znakomitym polskim dubbingiem z udziałem m.in. Anny Guzik i Lesław Żurek.

Martwe zło (Evil Dead)

  • horror
  • Reżyseria: Fede Alvarez
  • Scenariusz: Diablo Cody, Sam Raimi, Rodo Sayagues Mendez, Fede Alvarez
  • Obsada: Jane Levy – Mia, Shiloh Fernandez – David, Jessica Lucas – Olivia, Lou Taylor Pucci – Eric, Elizabeth Blackmore – Natalie

Remake horroru z 1981. Znajomi postanawiają wesprzeć Mię, która ma problem z alkoholem. Aby pomóc jej wytrzymać w trzeźwości wyjeżdżają na weekend do oddalonego od cywilizacji leśnego domu. Niestety odnajdują tam tajną księgę, której nie powinni otwierać pod żadnym pozorem.
Ograniczenie wiekowe: od 16 lat.

Oz Wielki i Potężny 2D, 3D (Oz: The Great and Powerful)

  • fantasy, przygodowy;127 min.
  • Reżyseria: Sam Raimi
  • Scenariusz: Mitchell Kapner, David Lindsay-Abaire
  • Obsada: James Franco – Oz, Abigail Spencer – May, Mila Kunis – Theodora, Rachel Weisz – Evanora, Michelle Williams – Glinda, Zach Braff – Frank / Finley (głos), Joey King – Chinka, Martin Klebba – Nikko

Najnowszy film Disneya, „Oz: Wielki i Potężny” w reżyserii Sama Raimiego, to fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie – Czarnoksiężniku z Krainy Oz, powołanym do życia przez pisarza L. Franka Bauma.

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny magik cyrkowy o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem Krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze czarownice… Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Gliwia (Michelle Williams) nie wierzą, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują.

Oscar z wielką niechęcią musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Korzystając ze swego uroku osobistego, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, nie tylko przemienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.

Film trafi do polskich kin 8 marca 2013 w dwóch wersjach językowych: oryginalnej z napisami oraz polskiej z dubbingiem.

Spring Breakers

  • dramat, komedia, przygodowy; 94 min.
  • Reżyseria: Harmony Korine
  • Scenariusz: Harmony Korine
  • Obsada: Selena Gomez – Faith, Vanessa Hudgens – Candy, Rachel Korine – Cotty, Ashley Benson – Brit, James Franco – Alien, Heather Morris – Bess, Ashley Lendzion – Forest, Emma Holzer – Heather

Wyobraź sobie tydzień, w którym nie obowiązują żadne zasady. Gdy bez hamulców możesz w końcu robić wszystko, co pragniesz. Tydzień, podczas którego złamiesz istniejące reguły nie przejmując się zupełnie konsekwencjami.

„Spring Breakers” to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach, na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Wraz z Jamesem Franco, który gra tu życiową rolę, Seleną Gomez i Vanessą Hudgens przeżyjesz najlepszy melanż w życiu!
Kultowy amerykański reżyser Harmony Korine porywa zawrotnym tempem i obrazem, od którego nie można oderwać wzroku. „Spring Breakers” było objawieniem Festiwalu w Wenecji, gdzie „jak żaden inny film, wyjątkowo pogodził publiczność w zachwycie”.

Tajemnica Westerplatte

  • dramat, wojenny;119 min.
  • Reżyseria: Paweł Chochlew
  • Scenariusz: Paweł Chochlew
  • Obsada: Andrzej Grabowski – Petzelt, Michał Żebrowski – Major Henryk Sucharski, Robert Żołędziewski – Kapitan Franciszek Dąbrowski, Przemysław Cypryański – Porucznik Zdzisław Kręgielski, Mirosław Zbrojewicz – Chorąży Jan Gryczman, Jan Wieczorkowski – Porucznik Leon Pająk, Jan Englert – Podpułkownik Wincenty Sobociński, Sławomir Zapała – Strzelec Antoni Ozorowski

Mieli wytrwać dwanaście godzin. Bronili Westerplatte przez siedem dni. Historia zmagań garstki żołnierzy walczących z przeważającymi siłami niemieckimi to jedno z najbardziej znanych wydarzeń Kampanii Wrześniowej 1939 roku.

To film o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi.

„Tajemnica Westerplatte” to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser unikając łatwych osądów dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje.

Muzykę skomponował laureat Oscara A.P. Kaczmarek, w głównych rolach wystąpili Michał Żebrowski i Robert Żołędziewski, a także Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Kuba Wesołowski i Jan Englert.

Układ zamknięty

  • thriller; 105 min.
  • Reżyseria: Ryszard Bugajski
  • Scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski
  • Obsada: Janusz Gajos – Prokurator Andrzej Kostrzewa, Kazimierz Kaczor – Mirosław Kamiński, naczelnik Urzędu Skarbowego, przyjaciel Kostrzewy, Kamil Słodowski – Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech – Piotr Maj, Przemysław Sadowski – Biznesmen Marek Stawski, Magdalena Kumorek – Dorota Maj, Monika Kwiatkowska – Bożena Stawska, Beata Ścibakówna – Joanna Rybarczyk

Thriller reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów „Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórców scenariusza głośnego i chwalonego za realizm dramatu Antoniego Krauzego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury FPFF w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Aktualny temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, wyróżniona główną aktorską nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.

Wróg numer jeden (Zero Dark Thirty)

  • thriller; 157 min.
  • Reżyseria: Kathryn Bigelow
  • Scenariusz: Mark Boal
  • Obsada: Jason Clarke – Dan, Joel Edgerton – Patrick, Jessica Chastain- Maya, Chris Pratt – Justin (oddział DEVGRU), Mark Strong – George, Édgar Ramírez – Larry, agent specjalny CIA, Kyle Chandler – Joseph Bradley, Jennifer Ehle – Jessica

Prawdziwa historia schwytania Osamy Bin Ladena. Najlepszy film 2012 roku zdaniem Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Największe polowanie w historii ludzkości.

Film, który mógł zmienić losy kampanii wyborczej w USA. Od zwycięstwa w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy reżyser w głosowaniu New York Film Critics Circle, nowe dzieło Kathryn Bigelow nagrodzonej Oscarem za reżyserię „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, w typowany na faworyta oscarowego wyścigu. Trzy nominacje w głównych kategoriach do prestiżowych Satelite Awards.

Polowanie na najsłynniejszego terrorystę w historii ukazane z punktu widzenia młodej agentki CIA (nominowana do Oscara Jessica Chastain, której rola porównywana jest przez krytyków do życiowej kreacji Jodie Foster w „Milczeniu owiec”). Pomimo braku wiary kolegów, biurokracji oraz wielu przeciwności losu, agentce udaje się w końcu przekonać Pentagon, by wkroczyć do akcji i zaatakować domniemaną kryjówkę Osamy Bin Ladena.

Zambezia 2D

  • animowany, familijny, komedia; 80 min.
  • Reżyseria: Wayne Thornley
  • Scenariusz: Camilla Bubna-Kasteliz / Andrew Cook / Raffaella Delle Donne / Anthony Silverston / Wayne Thornley
  • Obsada: Kai – Jakub Mróz, Zoe – Weronika Łukaszewska, Żona Neville’a – Joanna Kulig, Komentator – Dariusz Szpakowski, Marabuty – Kabaret Moralnego Niepokoju: Morton – Robert Górski, Marabut 2 – Przemysław Borkowski, Marabut 3 – Mikołaj Cieślak, Marabut 4 – Rafał Zbieć, Plotkary – Joanna Horodyńska i Ada Fijał, Ajax – Wojciech Machnicki, Luzik – Sławomir Pacek

W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madakaskarem, leży imponująca ptasia metropolia – Zambezia. Młody sokół Kai, skuszony obietnicą sławy, opuszcza rodzinne gniazdo, by – wbrew woli ojca – odwiedzić stolicę pierzastych i przystąpić do elitarnej eskadry Dziobasów Przestworzy, stojących (a raczej frunących) na straży bezpieczeństwa Zambezii. Kiedy miasto staje się celem inwazji podstępnego jaszczura Budzo i bandy marabutów, Kai, wspierany przez przyjaciół – gadatliwego Luzika i waleczną Zoe – udowodni wszystkim pierzastym i łuskowatym, że wszystkie ptaki to chojraki, a przygoda jest nie tylko dla orłów!

Scenariusz pełnej lotnego dowcipu „Zambezii” powstał pod kierunkiem Kiela Murraya, scenarzysty „Aut”, współtwórcy wielkich przebojów Studia Pixar – „Iniemamocni”, „Merida Waleczna”, „Gdzie jest Nemo”, „Odlot”.

„Zambezię” do amerykańskich kin wprowadziło studio Sony Pictures, które ma na koncie takie przeboje, jak „Sezon na misia”, „Na fali”, „Planeta 51” i „Artur ratuje Gwiazdkę”, a głosów jej sympatycznym bohaterom udzielili nominowani do Oscara: Abigail Breslin („Mała Miss”, „Wyspa Nim”), Samuel L. Jackson („Avengers 3D”, „Gwiezdne wojny: Część I-III”) i Jeff Goldblum („Psy i koty”, „Dzień Niepodległości”, „Park Jurajski”) oraz Leonard Nimoy – niezapomniany Spock z serialu i kinowego przeboju J. J. Abramsa „Star Trek”.

W polskiej wersji językowej usłyszymy, między innymi, mistrzów ciętego języka
z Kabaretu Moralnego Niepokoju, jedną z najzdolniejszych młodych polskich aktorek, nominowaną do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joannę Kulig („Żółwik Sammy 2”), sławnego komentatora sportowego Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego („Ratatuj”, „Auta”, „Epoka lodowcowa”), Sławomira Packa („Gdzie jest Nemo”, „Potwory i spółka”) oraz – debiutujące w dubbingu jako ptaszki-plotkary
– specjalistki od mody Joannę Horodyńską i Adę Fijał.

Akcja filmu jest osadzona pośród niesamowitych krajobrazów doliny rzeki Zambezia, która była dla twórców niewyczerpanym źródłem inspiracji. Piękno tamtejszej przyrody jest widoczne we wszystkich wizualnych elementach filmu.

Złodziej tożsamości (Identity Thief)

  • komedia kryminalna; 111 min.
  • Reżyseria: Seth Gordon
  • Scenariusz: Craig Mazin
  • Obsada: Jason Bateman – Sandy Patterson, Melissa Mccarthy – Diana, Jon Favreau – Harold Cornish, Amanda Peet – Trish, John Cho – Daniel Casey

Ekranizacja najnowszej produkcji komediowej „Złodziej tożsamości” /Identity Theft/, w której całkiem zwyczajny facet musi sięgnąć po nadzwyczajne środki, żeby oczyścić swoje dobre imię. Kiedy okazuje się, że ktoś podszywa się pod jego osobę jest zmuszony okiełznać swoje emocje i wyrównać rachunki, które osiągnęły już dość kosmiczną wysokość.

Nieograniczone fundusze na karcie kredytowej pozwoliły Dianie (McCarthy) korzystać z pełni życia na przedmieściach Orlando, gdzie wciela się w wyjątkowo pasującą jej rolę ‘królowej zakupów’, finansując na cudzy koszt wszystkie swoje zachcianki. Jest tylko jeden problem: na dowodzie tożsamości, którym się posługuje przy realizowaniu marzeń zakupowych widnieje nazwisko ‘Sandy Bigelow Patterson…, a dokument ten należy do specjalisty obsługi klienta (Bateman), który do tej pory żył sobie niczego nie świadom na drugim końcu Stanów Zjednoczonych w Denver.

Oskarżony o cały katalog wykroczeń niewinny facet bezsilnie stara się przekonać mało zainteresowaną jego przypadkiem policję, że nie jest sprawcą wszystkich tych ekscesów. Koniec końców prawdziwemu Sandy’emu Bigelow Pattersonowi nie pozostaje nic innego jak tylko udać się na południe, żeby samemu wytropić rozrzutną oszustkę.

Ma tydzień na to, żeby dorwać kobietę, która, jak się okazuje, znalazła przepustkę do jego prywatnego życia. Na drodze do odzyskania tożsamości będzie musiał uciekać się do przekupstwa, perswazji i lekkiej przemocy, żeby w końcu przekonać się jak trudno jest odzyskać swoje dobre imię.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj