Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Multirecydywista powrócił do aresztu

Facebook Twitter

Kilka dni temu opuścił więzienną celę i popełnił kolejne przestępstwo. 28-latek został wczoraj (16.09.) w Żorach zatrzymany za kradzież rozbójniczą, której dopuścił się dla dwóch butelek whisky. Zanim mężczyzna znalazł się w rękach policjantów próbował uciec i zaatakował ochroniarza.

Fot. congerdesign / pixabay.com

W środowe popołudnie (16.09.) ok. 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z marketów przy Alei Zjednoczonej Europy. Jak się okazało, 28-letni mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z regału dwie butelki whisky i skierował się do wyjścia nie płacąc za towar. Tam ochroniarze próbowali ująć złodzieja, jednak ten wyszarpał się i zaczął uciekać. Kiedy pracownicy ochrony dogonili go, 28-latek zaciekle bronił łupu, nie dał się złapać, wymachiwał rękoma i kopał nogami.

Pomimo to ochroniarze zdołali ująć mężczyznę i doprowadzić do pomieszczenia socjalnego w markecie gdzie agresywny złodziej ponownie zaatakował i uderzył pięścią w twarz jednego z nich. Wtedy na miejsce przybył patrol i zatrzymał 28-latka, który jak się okazało, kilka dni temu został zwolniony z zakładu karnego.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozi nawet do 10 lat więzienia. W jego przypadku ze względu na tzw. recydywę wielokrotną kara z pewnością będzie dużo wyższa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj