Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mumia w Radlinie: Zakonserwowane zwłoki kobiety w domu 76-letniego mężczyzny. Co mówią mieszkańcy miasta?

Facebook Twitter

Mumia w Radlinie to temat, jakim żyje całe miasto i jego mieszkańcy. 76-letni mężczyzna wykopał przed laty z grobu zwłoki swojej matki. Przeniósł je do domu, zmumifikował i mieszkał z nimi. Sprawa wyszła na jaw pod koniec lutego br., gdy ze względu na zły stan zdrowia mężczyznę zabrano do szpitala. Wtedy dokonano makabrycznego odkrycia.

Mumia w Radlinie. Cmentarz w Radlinie

W mieście nie milkną komentarze w tej sprawie, o niczym innym się nie mówi, mumia w Radlinie to temat numer jeden. Co nam powiedzieli mieszkańcy?

Horror, szok, ale to musi być człowiek chory, bo normalny człowiek by się tak nie zachował. Tam rodzina była, bo to jest dom na dwie części podzielony […]

Przeraża to, to jest szok, że w tych czasach może coś takiego się stać, że trzyma w domu zwłoki swojej matki i jeszcze do tego je wykopał. Widocznie brakowało mu tej matki.

Mumia w Radlinie. Cmentarz w Radlinie

Mumia w Radlinie. Mieszkańcy miasta są w szoku

Zaskakujące jest to, że te zwłoki zostały z grobu wyjęte. Cmentarz jest zamknięty, przecież ktoś tam tego pilnuje, jest jakaś agencja, nadzór. Dziwne, że ktoś mógł wykopać zwłoki i trzymać je w domu, normalny człowiek by tego nie zrobił, to jest choroba.

Szok dla mieszkańców i strach…

Posłuchaj całej sondy:

Z mieszkańcami Radlina rozmawiał nasz reporter Robert Krzyżaniak. Dodajmy, że na razie nie wiadomo czy 76-latek stanie przed sądem. Ma zostać poddany badaniom psychiatrycznym, biegli wypowiedzą się w sprawie jego poczytalności.

Mumia w Radlinie: Zarzut zbezczeszczenia zwłok matki

areszt

Fot. google streetview

Prokuratura nadal prowadzi śledztwo w tej bulwersującej sprawie, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty – mówi prokurator Joanna Smorczewska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: W sprawie wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów Marianowi L. To zarzut  bezczeszczenia zwłok, został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia. Natomiast obecnie z uwagi na stan zdrowia, z uwagi na to, że od ponad miesiąca przebywa w szpitalu, będzie poddany badaniu przez biegłych lekarzy psychiatrów. Oni wydadzą opinię o stanie zdrowia. To też będzie warunkowało wykonywanie dalszych czynności z udziałem tego podejrzanego.

Zwłoki zmumifikowanej kobiety leżały na gazetach z 2009 roku

Rozmawialiśmy z prokuratorem rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, Marcinem Felsztyńskim:

Marcin Felsztyński: Zwłoki były posadowione na gazetach, czasopismach z roku 2009. Były zmumifikowane, nie były w stanie rozkładu, tylko mumifikacji, zachowane nawet w niektórych przypadkach bardzo dobrze. Zwłoki przebywały w środowisku suchym, przewiewnym przez okres około kilku, kilkunastu miesięcy. Ze względu na bardzo dobry stopień zachowania zwłok taki efekt osiągnięto stosując środki balsamistyczne, ale my nie wiemy kiedy doszło do zgonu.

Czytaj także:

Oglądaj nasze filmy na YouTube:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024