Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mundurowi przypominają: ”Odśnieżajcie także dachy aut”

Facebook Twitter

Nocne opady śniegu przysporzyły dziś wielu problemów na drogach - o tym mówimy od rana w Radiu 90 i za policją apelujemy do kierowców o ostrożność. Mundurowi przypominają także, żeby przed wyruszeniem w trasę dokładnie odśnieżyć swój pojazd.

 Nie zapominajmy o dachu

– mówi rzecznik cieszyńskiej policji, Krzysztof Pawlik:

Bardzo prosimy zwrócić szczególną uwagę, szczególnie teraz gdy ten śnieg przymarza na pojazdach, żeby odśnieżyć i ściągnąć tą pokrywę lodu, ponieważ przy szybszej jeździe może dojść do tego, że ta pokrywa w całości odpadnie i doprowadzi do uszkodzeń innego pojazdu. Oczywiście też może to doprowadzić do wypadku, takie sytuacje się zdarzają i doprowadzają często do tragicznych zdarzeń.

Fot. littlemoosefilms / pixabay.com

Generalnie nasz samochód musi być cały odśnieżony

– dodaje Krzysztof Pawlik:

Przede wszystkim zadbać o widoczność dla kierowcy, czyli dokładnie odszronione szyby, widoczność z przodu i z tyłu pojazdu oraz lampy przednie i tylne. To kwestia paru minut więcej ale bezpieczeństwo jest bezcenne na drodze. Tutaj warto poświęcić 5-10 minut na dokładne przygotowanie i obejrzenie pojazdu przed wyjazdem przede wszystkim dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, że właściciel pojazdu, który źle odśnieżył swoje auto i wyruszył nim w drogę, może zostać ukarany mandatem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023