Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Muzeum w Raciborzu zaprasza na wystawę Erwina Sówki

Facebook Twitter

3 lipca w Muzeum w Raciborzu pojawi się nowa wystawa pt. Malarstwo Erwina Sówki prezentująca obrazy ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Święta Barbara obraz ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach

Erwin Sówka – Urodzony w 1936 roku w Giszowcu. Pochodzi z Katowic. Aktualnie zamieszkuje dzielnicę Zawodzie, gdzie tworzy do dziś. Przez wiele lat pracował jako górnik w kopalni, przy której działało ognisko plastyczne pod nawą Grupa Janowska, zrzeszające nieprofesjonalnych malarzy. Tam Erwin Sówka nauczył się podstaw malarstwa kompozycji oraz perspektyw. Jego pierwsze pierwsze obrazy malowane były temprą, następnie farbami olejnymi. Po przejściu na emeryturę w 1986 roku, artysta całkowicie poświęcił się malowaniu. Jego dzieła trafiały do muzeów oraz kolekcjonerów sztuki. Artysta jest samoukiem, tematami jego obrazów są krajobrazy Śląska. Jednym z jego ulubionych motywów malarskich są także akty kobiece.

Iluzja-dnia-obraz-ze-zbiorów-Muzeum-Śląskiego-w-Katowicach-ze-.jpg

Wystawa pt. Malarstwo Erwina Sówki będzie czynna dla zwiedzających od 3 lipca do 4 października 2020 r. w muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj