Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Muzeum w Rybniku: Finisaż wystawy ”Moje obrazy płoną, płoną, płoną…”

Facebook Twitter

Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku zaprasza na finisaż wystawy ''Moje obrazy płoną, płoną, płoną… Dorobek twórczy artysty plastyka Aliny Podleśny-Małeszczyk''. Wydarzenie obędzie się w środę (20.04.) o godzinie 18.00.

fot.muzeum.rybnik.pl

Malarstwo Aliny Podleśny jest śródziemnomorskim koktailem składającym się z wielu składników, lecz najważniejsze to wyobraźnia, spontaniczność i kolor. W procesach większości wykształconych malarzy jeszcze wciąż spotykamy się z regulacjami jakim poddawana jest malarska forma  obrazu, a wiec najpierw szkic ołówkiem lub węglem, potem pierwszy plan, drugi i dalsze, następnie perspektywa (gdy jest to wnętrze lub pejzaż), kompozycja no i wreszcie kolor. Z tych prawideł w malarstwie Aliny pozostaje tylko ten ostatni, ale za to jaki ? – A co do reszty, to nie ma w jej obrazach nawet horyzontu, jedyny podział jaki stosuje to ten, że ziemia jest na dole, a niebo na górze. Patrząc na obrazy malarki mamy wrażenie iż chce się z nami podzielić radością własnego patrzenia na świat, jej świat, który oczywiście się kręci, ale nie ma pionów ani poziomów. Natomiast wiele jest w nim celowej naiwności przypominającej twórczość Marca Chagall’a, oraz jej wielokulturowych komponentów.

-Czytamy na stronie muzeum.

fot.mat.prasowe

Przypomnijmy, finisaż obędzie się w środę (20.04.) o godzinie 18.00, a wydarzenie uświetni trio w składzie: Elżbieta Skrzymowska – skrzypce, Joanna Kania – klarnet, Ariadna Łęcka – wiolonczela, w repertuarze utwory z różnych epok w klasycznym brzmieniu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022