Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Muzyczne lato w Jastrzębiu-Zdroju. Sprawdź jakie atrakcje przygotowano!

Facebook Twitter

Jastrzębskie Lato Muzyczne w Parku Zdrojowym i Letnie Koncerty Fortepianowe na OWN i Jarze. Miasto Jastrzębie organizuje muzyczne wakacje! W programie m.in. "Duet Fortepianów Dwóch", De Silvers czy ART MUSIC TRIO.

Letnie Koncerty Fortepianowe

Zagra „Duet Fortepianów Dwóch”, czyli Tomasz Pala i Grzegorz Kasperczyk.

  • 08.07.2021 r. – Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego (OWN), ul. Kazimierza Wielkiego
  • 22.07.2021 r. – Jar Południowy, ul. Wielkopolska

Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Duet Fortepianów Dwóch”

To połączenie aktorstwa i bycia muzykiem. Niezwykle rzadka forma i bardzo wymagająca. Czy to kabaret? Chyba nie. To dobry, muzyczny teatr komedii, w którym są obecne dwa instrumenty: fortepian i człowiek. Ponad godzinny program, w którym żart słowny, aktorska improwizacja słowna przeplatana dowcipnymi interpretacjami muzycznymi skierowana jest do widza w każdym wieku.”Duet Fortepianów Dwóch” to show w iście amerykańskim stylu. Występują z powodzeniem zarówno w plenerze, jak i w koncertowych salach, pozostawiając po sobie zawsze to samo wrażenie – miło i dobrze spędzonego czasu.

Jastrzębskie Lato Muzyczne

  • 04.07 – ART MUSIC TRIO

Zespół o brzmieniu charakteryzującym największych wykonawców muzyki świata i nawiązujących do najlepszych wykonań argentyńskiego tanga, muzyki francuskiej, filmowej, standardów jazzowych, utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Utwory w aranżacji muzyków zespołu, usłyszane po raz pierwszy, pozostawiają fenomenalną tęsknotę do powtórnego odbioru.
Trio założyli w 2007 roku muzycy: Janusz Korczyk – akordeon, Jarosław Mitoraj – bas, Arkadiusz Wiech – gitara. Długoletnia współpraca trójki doskonałych muzyków, pozwala im osiągnąć fascynujące i niepowtarzalne efekty instrumentalnego brzmienia. Wirtuozeria akordeonisty, wspierana mistrzowskim akompaniamentem gitary i basu sprawia, że utwory wykonywane podczas koncertów, przyjmowane są z wielkim aplauzem. Nagrania i koncerty ART MUSIC TRIO są w swej formule brzmieniowej wykonawczej wyjątkową i niezwykle interesującą propozycją na rynku muzycznym.

  • 11.07 – DE SILVERS

De Silvers to zespół z Chorzowa istniejący na scenie muzycznej od roku 2012. Jak na tak krótki staż, zespół zdobył już dużą popularność i często jest zapraszany na imprezy, festyny i koncerty. Zasługą tego sukcesu są z pewnością członkowie grupy – doświadczeni artyści, którzy koncertowali już wcześniej na polskich i zagranicznych scenach muzycznych.
Zespół tworzą trzy osoby. Jego założycielem jest Aleksander Pietrek, który w grupie gra na klawiszach a dodatkowo zajmuje się aranżem i muzyką. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu spod jego ręki wychodzą doskonale brzmiące i niepowtarzalne utwory. Kolejnym członkiem zespołu jest Sylwia Grzywa. Od tej uroczej wokalistki o wyjątkowym głosie pochodzi nazwa zespołu De Silvers. Artystka odpowiada także za wizerunek zespołu – z powodzeniem przyciągając męską część fanów. Ostatnim, jednak nie mniej ważnym, członkiem grupy jest doskonale śpiewający i grający na gitarze Waldemar Wiśniewski. Muzyk pisze także oryginalne i zaskakujące teksty do piosenek zespołu. Co przyciągnęło tę trójkę zdolnych ludzi do siebie? Jak twierdzą: pasja do muzykowania i przyjaźń.

  • 18.07 – OPERETKA

Trzech Tenorów i Ona – projekt po brzegi wypełniony przepięknymi melodiami i poczuciem humoru. Trzech przystojnych mężczyzn i ona jedna – olśniewająca i rozchwytywana. Usłyszymy znane i kochane tenorowe przeboje, wzruszające duety oraz muzyczne smakowitości, które przyniosą publiczności pierwszorzędne doznania.

  • 25.07 – TANGO TANGO!

Najpiękniejsze tanga polskie, jak i zagraniczne, przedwojenne i te współczesne wykonują: Vocal – Beata Marczewska, Piano – Adam Snopek, Akordeon –Michał Kubarski, Kontrabas/Bas – Ronald Tuczykont, Skrzypce – Tomasz Mucha. Zespół wykonuje własne, niekiedy zaskakujące aranżacje – np. Tango milonga, Pragnę Twoją być, Już nigdy, To ostatnia niedziela. Wystąpi również gorąca para taneczna, która rozgrzeje scenę do czerwoności!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj