Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Muzyczne Spotkania Seniorów w WCK

Facebook Twitter

W świat klasyki zaproszą słuchaczy artyści, którzy na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawią się w ramach wydarzenia „Muzyczne spotkania seniorów”. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godzinie 18:00.

Podczas koncertu przed gronem publiczności zaprezentują się Anna Trefon, utalentowana skrzypaczka oraz Artur Hes, który usiądzie za fortepianem. Rozbrzmiewać będą utwory znamienitych kompozytorów. W repertuarze znajdą się m.in. „Sonata wiosenna” Ludwiga van Beethovena oraz „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego.

Anna Trefon

Należy do grona muzyków młodej generacji. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych osobistości. W roku 2008 uzyskała stypendium Idyllwild Arts Academy, dzięki czemu udała się do Kalifornii na kurs muzyki kameralnej i orkiestrowej prowadzony przez cenionych twórców, takich jak: Christoph Wyneken czy Igor Gruppman, którego finałowy koncert odbył się w sali Disney Hall w Los Angeles. Będąc czynnym muzykiem występuje jako solistka i kameralistka wykonując muzykę różnych epok – od baroku poprzez Brahmsa, aż do muzyki współczesnej i rozrywkowej.

Artur Hes

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił również na podyplomowych solistycznych studiach Konzertexamen w Hochschule für Musik Detmold w Niemczech. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w wielu miastach Polski i zagranicą, m.in.: w Niemczech, Bułgarii, Szkocji, we Francji czy na Słowacji. Występuje jako solista i kameralista, prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku.

Muzyczne spotkania seniorów w WCK cieszą się dużą popularnością. Nasza współpraca z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku doskonale odpowiada na kulturalne potrzeby tej grupy mieszkańców miasta. Zapraszam do bezpiecznego udziału w organizowanym wydarzeniu

– zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Koncert organizują: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Wodzisławskie Centrum Kultury. Bilety już do nabycia TUTAJ  i w kasie WCK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj